Mobil

Galaxy S5 alüminyumdan oluşacak

Son dönemde eleştirilerin bir hayli artmasıyla Samsung’un tasarım anlayışını değiştirmesi bekleniyor.


Samsung, akıllı telefon segmentinde rekor satışlar elde etse de, cihazlarında yer verdiği tasarım ve plastik kasa sürekli olarak eleştirilerden nasibini almakta. Son olarak Galaxy Note III için tasarımda farklılığa gidileceği noktasında bazı iddialar gündeme gelmişti. Ancak şirket yetkileri yeni nesil telefonun da Galaxy S4 ve Note II tasarımından esintiler sunacağını resmi olarak bildirdi. Telefonda kullanılacak malzemede de değişikliğe gidilmeyecek ve Note III plastik bir kasaya sahip olacak.

1371634031_samsung-galaxy-s5-1.jpg

HTC One ve Xperia Z’den sonra Ascend P6’da sergilenen tasarımlar birçok kesimin dikkatini çekerken, Samsung yetkilileri de tasarım anlamında radikal değişiklikler sunmak adına Güney Kore’de üst düzey toplantılar gerçekleştirdi. Toplantı neticesinde alınan kararların en önemlisi Galaxy S5 ile tasarımda ve kullanılacak malzemede farklılığa gidilecek olmasıydı. CNET ve Android Geeks’ten sonra abcnetspace kaynakları da Galaxy S5’te alüminyum bir kasanın yer bulacağını onayladı. Site, telefonun teknik özellikleri hakkında değerlendirme yapmadı ancak Samsung’un üretim aşamasında sıkıntı yaşamaması adına şimdiden çalışmalar yürüttüğünü iddia etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.