Mobil

Galaxy S6 Edge'in kavisli ekranında videolar nasıl görünüyor?

Galaxy S6 Edge'in kavisli kenarlarında video izlemenin ya da bir içerik okumanın dezavantajları var mı?

Galaxy S6 Edge'in kavisli ekranında videolar nasıl görünüyor?

Samsung’un ülkemizde 3.000 liradan satışa çıkacak yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S6 Edge’i diğer modellerden ayıran temel özelliklerin başında sahip olduğu 5.1-inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü Super AMOLED ekranın kenarlarda kavisli bir yapı barındırması geliyor.

Galaxy S6 Edge modelinde yer alan kavisli kenarlar bildirimleri görüntüleme, bilgi akışı ve gece saati olarak kullanmak gibi ekstra özelliklere sahip. Peki dışa doğru olan kavisli kenar yapısı video izlerken ya da herhangi bir makaleyi okurken herhangi bir olumsuzluk yaratıyor mu? Bu noktada ilk videolar gelmeye başladı.

Galaxy S6 Edge’in kavisli bölümü Galaxy Note Edge kadar belirgin değil ancak Galaxy S6 Edge’de kavisli kenar ekran teknolojisi daha pratik kullanılıyor.

İlk olarak video izleme deneyiminden söz edecek olursak; içe doğru kavisli ekranlarda daha iyi bir görüntüleme deneyimi yaşandığını LG G Flex modellerinden ve kavisli TV’lerden biliyoruz. Buna karşın hafif dışa doğru kavisli ekran barındıran Galaxy S6 Edge modeli kullanıcılarda video izlerken sanki yukarı ve aşağı doğru bakma hissiyatı oluşuyor. Bu durumu açıkçası biz biraz olumsuz karşıladık ama burada siz değerli okuyucularımızın fikirleri daha önemli diye düşünüyoruz.

Makale ya da farklı bir içeriği okurken Galaxy S6 Edge’in kavisli ekranında herhangi bir olumsuzluk yaşanmıyor, yazılar zaten kavisli alanlara taşmıyor.

Alt bölümdeki videolarda detaylara göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.