Mobil

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge iPhone 6 karşısında başarılı olabilecek mı?

Şimdiden "Rekor" naraları atan kişiler; bakalım haklı çıkacak mı?

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge iPhone 6 karşısında başarılı olabilecek mı?

Samsung geçtiğimiz hafta yapılan Dünya Mobil Kongresi 2015'ten 1 gün önce yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'i tanıttı. Android eksosisteminin en güçlü telefonlarını yapan Samsung belki de ilk kez en güzel telefonuna da imza atıyordu. Tasarım beğenisi herkes tarafından farklılık gösterse de genel kanı Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'in şimdiye kadar yapılmış en güzel Samsung telefonları olduğu yönünde.

1425905896_samsung-galaxy-s6-ve-galaxy-s6-edge-tanitildi-705x290.png

Yeni nesil amiral gemisi Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'in gösterdiği yüksek performans gücü ekran kalitesi ve yeni teknolojilerle birleşerek (DDR4 RAM kullanımı, Qi ve PMA kablosuz şarj desteği ve UFS 2.0 hafıza gücü) piyasada olan tüm akıllı telefonlardan daha farklı bir noktada olmasını sağlıyor.

Peki fiyat olarakta Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge “farklı” bir noktada olacak mı? Gelen bilgiler Samsung’un iPhone 6’dan daha pahalı olacağını gösteriyor. Samsung’a yakın kaynaklar telefonların fiyatları hakkında şöyle bir strateji olacağını belirtiyorlar.

  • Galaxy S6 2499 TL
  • Galaxy S6 Edge 3200 TL

Ekran teknolojisi anlamında farklılık göstermeyen Galaxy S6 Edge için aradaki “700 TL’lik farkı ödemek neden” bunu anlayabilmiş değiliz. Lakin Galaxy Note 4 Edge ile Galaxy S6 Edge arasında ki “Edge” kısmı birbirinden çok ama çok farklı.

1425906013_galaxy-note-edge.jpg

Galaxy Note 4’ün yanında bulunan kıvrımlı ekranın kendi özellikleri var ve diğer ekrandan farklı olarak hareket edebiliyor. Yani bir film izlerken ekranın o kısmı size görüntüyü vermiyor ama Galaxy S6 Edge’de ki ekran böyle çalışmıyor. Mevcut her görüntü kenarlara doğru taşma yapıyor çünkü bu kıvrımlar ana ekranın devamı bir ekran.

Yakın bir dostum bu durumu Philips’in televizyonlarında kullandığı Ambilight teknolojisine benzetse de Galaxy S6 Edge aynı hissiyatı kullanıcılarda bırakabilecek mi bunu 10 Nisan’da göreceğiz.

Birçok kullanıcının 2499 TL fiyat bandında iPhone 6’yı mı yoksa Galaxy S6yı mı tercih edeceğini bilmemiz imkansız ama 2.el fiyatı asla düşmeyen ve ülkemizde 5 yıl önce piyasaya çıkan iPhone 4’ün 8GB modelinin bile 1000 TL’ye satıldığı bir ortamda insanlar Apple ürünlerini tercih edebilir diye düşünmekteyiz.

1425906035_ekran-alintisi.png

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? 2499 TL bandında iPhone 6’yı mı yoksa Galaxy S6’yı mı tercih edersiniz; yoksa üstüne 700 TL verip Galaxy S6 Edge’i mi alırsınız?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.