Mobil

Galaxy S7 vs Canon 70D Otofokus Testi

Samsung Galaxy S7 ve Canon 70D otofokus testinde karşı karşıya

Galaxy S7 vs Canon 70D Otofokus Testi

Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılan Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge ile ilgili farklı çalışmalar yayınlanmaya devam ediyor. Özellikle kamera yetenekleri tarafındaki vurgu bir hayli dikkat çekici. 12 MP çözünürlüğe sahip olan arka kamera, 1/2.6 inç sensör büyüklüğüne ve 1.4 mikron piksel boyutlarına sahip. Buna ek olarak diyafram da bir adım ileriye taşındı. Peki Galaxy S7 vs Canon 70D sorusunun cevabı ne olur? 

samsung-dual-pixels-940x560.png

 İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >> 

Samsung'un Galaxy S7 ve S7 Edge modellerinde yer alan kamera çözünürlük bazında düşüş yaşasa da teknik özellikler tarafına sınıf atladı zira diyafram açıklığı f/1.7 seviyesine ulaştı ve Dual Pixels adı verilen yeni teknoloji ile ultra hızlı otofokus yeteneğine sahip. Dual Pixels isimli sensör phase detection ofofokus desteği için sensör üzerindeki piksellerin tamamını kullanırken, piyasada bu özelliğe sahip olan diğer sensörler ise %5 civarı bir kısmı ile otofokus yapıyor. Bu da otofokus hızlarının arasında uçurum olmasına neden oluyor.

Son dönemde gelişen telefon kameraları, insanların DSLR ile telefonları kıyaslamalarına neden oldu. Youtube'da yayınlanan bir video ise olaya farklı bir bakış açısı getirdi zira videonun konukları Galaxy S7 ve Canon EOS 70D DSLR fotoğraf makinesi oldu. Bu iki cihaz arasında otomatik odaklanma hızlarının karşılaştırıldığı videonun sonucu ise oldukça şaşırtıcı. İzledikten sonra yorumu kendiniz yapabilirsiniz.           
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.