Mobil

Galaxy S7'nin ekranı da sürekli açık kalacak

Geçtiğimiz günlerde LG G5 için doğrulanan "Ekran sürekli açık" özeliği Galaxy S7'de de yer alacak.


Tanıtımına sayılı günler kala Galaxy S7’nin yazılım ve donanım tarafındaki özellikleri netlik kazanmaya devam ediyor. Son olarak suya karşı dayanıklı bir kasanın eşlik edeceği kesinleşen Galaxy S7’de bu defa “Ekran sürekli açık” özelliğinin yer alacağı bildirildi.

Konuya ilişkin bilgi Rus teknoloji editörü Eldar Murtazin cephesinden geldi. Daha önce Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’in pil kapasitesi ve kullanım sürelerine ait önemli veriler açıklayan Murtazin yeni nesil telefonlarda ekran sürekli açık özelliğini de onaylamış oldu.

1455826004_inlineimage.png

Samsung’un amiral gemisi telefonları Galaxy S7 ve S7 Edge’de kullanıcılar saat, tarih, cevapsız aramalar, mesajlar, e-posta, diğer bildirimler ve pil yüzdesini görmek için her defasında telefonu uyandırmak zorunda kalmayacak. Ekran sürekli açık özelliği daha önce Lumia marka cihazlarda, Moto X ve yeni Nexus modellerde karşımıza çıkmıştı. 

Ekran sürekli açık modu, geleneksel ekran aydınlatma tekniğinin aksine sadece ekranda belirli alt pikselleri harekete geçirerek pil kullanımı noktasında bir sorun teşkil etmiyor. 


 
                              
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.