Mobil

4 inçlik iPhone 5SE, A9 işlemcisinden güç alacak

Apple'ın ilgiyle beklenen 4 inçlik iPhone'nu 15 Mart'ta tanıtılacak. Telefonda yer alacak işlemci netlik kazandı diyebiliriz.

4 inçlik iPhone 5SE, A9 işlemcisinden güç alacak

Apple’ın 15 Mart’ta tanıtacağı ve hemen birkaç gün sonra satışa sunacağı 4 inç ekrana sahip iPhone 5SE cephesinden bilgiler gelmeye devam ediyor. Bloomberg tarafından yayınlanan rapora gör iPhone 5SE’e Apple’ın iPhone 6S ailesinde kullandığı Apple A9 işlemcisi güç verecek.  Yeni gelişme daha önce 9to5Mac sitesinin ortaya attığı iddiaları da destekler nitelikte.

iPhone 5S’e benzer bir tasarımda olması beklenen iPhone 5SE’de ekran 3D Touch özelliğinden yoksun olacak. NFC, Apple Pay ve Live Photos ise 4 inçlik iPhone 5SE’nin başlıca özellikleri arasında olacak.

1455821885_22.jpg

Raporda ayrıca iPad Air 3 hakkında bazı detaylar yer alıyor. A9X işlemcisinden güç alacak tablette dört adet hoparlör, LED flaşlı arka kamera, kalem ve klavye desteği olacak. Apple’ın 15 Mart’ta duyuracağı iPhone 5SE ve iPad Air 3, 18 Mart’ta satışa sunulacak. 
          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.