Mobil

Galaxy S8'in düz ekranlı versiyonu olacak mı?

Samsung, Galaxy S8'in düz ekranlı versiyonunu da tanıtacak mı?


Samsung, talihsiz Galaxy Note 7 modelinde amiral gemisi akıllı telefonlarda artık düz ekrana yer vermeyeceğini açıkça ortaya koydu. Kore’den gelen yeni bir raporda, Galaxy S8’in sadece kavisli ekrana sahip çeşitlerinin olacağı iki versiyonu olacağı iddia edildi.

Samsung Galaxy S8, 5.5 inç ve 6.2 inç olmak üzere iki çeşit sunulacak. Kore Herald’ın haberine göre bu iki model de Galaxy S7 edge gibi kavisli ekrana sahip olacak Galaxy S8, düz ekranlı modeli olmayan ilk Galaxy S serisi akıllı telefon olacak. Ayrıca Galaxy S8 de % 90 ekran gövde oranı olacağı iddia ediliyor.

1481619082_galaxy-s7-edge-mkbhd.png

Kore Endüstri Ekonomisi Enstitüsü & Ticaret analisti Choo Dae-young’a göre, aslında çerçevesiz bir ekranın faydası, akıllı telefonlar ile televizyonlar karşılaştırıldığında, küçük çift kenarı kavisli ekranlar yan ekran kısımlarına yanlışlıkla dokunma olur korkusuyla kullanıcıları rahatsız ediyor ve çok talep var gibi görünmüyor.

NH Yatırım ve Menkul Kıymetler’den Peter Lee’ye göre ise etkinliği artırmak için Samsung'un, hem akıllı telefon hem de tablet olarak kullanılabilen katlanabilir cihazları açıklaması gerekiyor ve Samsung, verimlilik perspektifinden ziyade tasarımını ayırmak için çift kenarlı ekranlar kullanmaya başlamış görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.