Mobil

Galaxy S9, Galaxy S8'den daha sağlam!

Galaxy S9 kozunu düşürme testinde Galaxy S8 ile paylaştı. Samsung geçen yıla göre daha sağlam bir telefon üretmiş gibi görünüyor.

Galaxy S9 düşürme testi (Video)

Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S9’da, selefi Galaxy S8’e göre yüzde 20 daha kalın Gorilla Glass 5 ekran ve 7-serisi alüminyum çerçeve kullandı. Bu da telefonun daha sağlam olduğu anlamına geliyor ve SquareTrade'nin yeni sağlamlık testlerinden başarıyla geçmesini sağladı. 

Testlere göre Galaxy S9 ve S9+’ın orta ve orta-yüksek kırılma riski sırasıyla 71 ve 76 puan iken, Galaxy S8 ve S8+’da bu puan 76 ve 77 olarak belirtilmiş. Yani haleflerine göre daha kötü paramparça olmuşlar.

Galaxy S9, Galaxy S8'den daha sağlam! - Resim : 1

Firma, en yeni telefonlara yaptığı düşürme testinde makineler kullanıyor ve sağlamlık testleri ön, arka ve yanlara düşürülerek gerçekleşiyor.

Galaxy S9, Galaxy S8'den daha sağlam! - Resim : 2

Corning, omuz yüksekliği düşmelerinde akıllı telefonların Gorilla Glass 5 ile yüzde 80'e varan sağlamlık vaat ediyor. Önceki Gorilla Glass 4 ile bu oran bel yüksekliğindeydi.

Galaxy S9, Galaxy S8'den daha sağlam! - Resim : 3

Aşağıda yapılan düşme testini inceleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.