Mobil

Galaxy S9'da beklenen bu özellik, başka bahara kaldı

Samsung, Galaxy S9'da yapamadığı bu özelliği Galaxy S10 ile sunacak.


Geçtiğimiz yıldan bu yana Samsung’un akıllı telefonlarında ekran altı parmak izi tarayıcı özelliği sunmak için çalışmalar yaptığı haberleri geliyor. İlk olarak Galaxy S8 modellerinde beklenen bu özellik, şirketin henüz bu teknolojiye hazır olmaması nedeniyle ertelenmişti. Galaxy S9’da da kullanılmayacağının belli olduğu şu günlerde, Galaxy Note 9’da kullanılması ümitleri de tükeniyor.

 

Kore medyası, bugün Note 9'un, muhtemelen Galaxy S9’da yer alan parmak izi tarayıcıyla geleceğini bildiriyor. Synaptics duyurdu ama çeşitli tedarikçiler, ekranın içine yerleştirilmiş bir parmak izi okuyucusu tanıtmak için hala çalışıyor. Ancak bu teknoloji, gelecek yıl daha çok akıllı telefonlarda hakim olacak.

OLED ekranlı Vivo X20 Plus UD'de zaten ekran içi parmak izi tarayıcı özelliği var ancak Samsung, kavisli Infinity Display tasarımından dolayı bu konuda daha çok zorlanacak gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.