Galaxy Tab serisi güncellemesinde son gelişmeler neler?

Samsung, seride yer alan tabletler için test çalışmalarını sürdürürken, güncellemenin sonbaharda sunulması bekleniyor.

Galaxy Tab serisi güncellemesinde son gelişmeler neler?

Samsung’a yakınlığı ile bilinen Sammobile’ın elde ettiği bazı bilgiler neticesinde, Güney Koreli üreticinin tabletler için sunmaya hazırladığı güncellemeler hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Galaxy Tab 2 serisinde yer alan Galaxy Tab 8.9 ve Galaxy Tab 10.1 için son güncelleme Android 4.2.2 olacak. Eylül ayına kadar sunulması planlanan yazılımların, henüz test aşamasında olduğu ve stabil sürümün elde edilmesiyle kullanıcılara sunulacağı aktarılıyor.
1364276571_galaxy-tab-2-7.0-jelly-bean.jpg

Serinin önceki modelleri arasında yer alan Galaxy Tab 7.7 (P6800) ve Galaxy Tab 7.0 Plus (P6200) sahipleri için ise iyi haberlerin olduğunu söyleyebiliriz. Zira Samsung, Android 4.1 Jelly Bean’in Exynos işlemcilerle uyumluluğunu uzun süredir test ediyor. Çalışmalar neticesinde uyumluluk sorunları çözülmüş ve test çalışmaları başlamıştır. Her iki model için de Jelly Bean güncellemesinin sonbaharda kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Sitenin yine içeriden elde ettiği bilgiler neticesinde, çift çekirdeğe sahip tüm cihazlar için(telefonlar da dahil) Android 4.2.2 güncellemesi ile yazılım desteği son bulacak.