Galaxy Z Flip 5’in yeni renderları heyecan yarattı

Samsung’un yeni Galaxy Z Flip modeli olması beklenen Z Flip 5’in sızdırılan render görüntülerine bir yenisi daha eklendi.

Galaxy Z Flip 5’in yeni renderları heyecan yarattı

Bu yıl, kapaklı telefonların daha büyük kapak ekranlarına sahip olması bekleniyor. Özellikle Samsung Galaxy Z Flip 4'den daha büyük olan 3,26 inçlik bir kapak ekranına sahip olan OPPO Find N2 Flip, geçen yılın modelinden daha büyük bir ekranla karşımıza çıkıyor. Vivo X Flip, 3 inçlik harici bir ekrana sahipken, Motorola Razr 40 Ultra ve Galaxy Z Flip 5 gibi diğer kapaklı telefonlar da yakında daha büyük ekranlarla piyasaya sürülecek.

MediaPeanut'un bir raporu, Z Flip 5'in CAD renderlarını ortaya çıkardı. Renderlar, yeni tasarlanmış kapak ekranının boyutunu artırdığını ve benzersiz bir tasarıma sahip olduğunu gösteriyor. Samsung Galaxy Z Fold 5'te ise delikli bir katlanabilir ekran bulunuyor ve bu ekranın 6,7 inç büyüklüğünde olduğu söyleniyor. Cihazın arkasında, benzersiz bir tasarıma sahip olan 3,4 inçlik bir harici ekran yer alıyor.

Galaxy Z Flip 5’in yeni renderları heyecan yarattı - Resim : 1

Galaxy Z Flip 5’in yeni renderları heyecan yarattı

Samsung, daha büyük kapak ekranları için kullanıcılara daha fazla işlevsellik sunmayı umuyor. Cihazın arka panelinde çift kameralar ve bir LED flaş yer alıyor. Rapor, açıldığında cihazın yaklaşık 165 x 71,8 x 6,7 mm boyutlarında olduğunu ortaya koyuyor.

Samsung, henüz yeni katlanabilir cihazlarının varlığını doğrulamadı. Ancak son bir rapora göre, Z Fold 5 ve Z Flip 5 Temmuz'un son haftasında tanıtılacak. Cihazların Haziran ayında üretim aşamasına girmesi bekleniyor.

Özetle, kapaklı telefonlar daha büyük ekranlarla geliyor ve Samsung'un yeni cihazları da benzersiz özellikleriyle dikkat çekecek gibi görünüyor. Ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadığı için, bu söylentilerin doğru olup olmadığını bekleyip görmemiz gerekiyor.