General Mobile GM 21 özellikleri ile karşımızda!

General Mobile tutkunlarının merakla beklediği General Mobile GM 21 GM 21 Plus ve GM 21 Pro firmanın sitesinde ortaya çıktı. Çok yakında geliyorlar.

General Mobile GM 21 özellikleri ile karşımızda!

Türkiye'de çok sevilen General Mobile uzun bir süredir telefon pazarında sessizliğini koruyordu. Ancak bugün firmanın sitesinde General Mobile GM 21 ailesi resmi olarak ortaya çıktı. Daha önce Geekbench performans testinde görünen GM 21 ailesi toplamda üç modelden oluşacak. General Mobile GM 21, 21 Plus ve 21 Pro ile karşımıza çıkacak olan firma, fiyat konusunda da uygun bir politika izleyerek yine müşterilerinin yüzlerini güldürmeyi başaracak.

General Mobile GM 21 özellikleri nasıl olacak?

GM 21 ailesinin giriş seviyesi modeli olacak olan General Mobile GM 21'de Unisoc'un ürettiği Spreadtrum SC9863 yonga seti ve 3 GB RAM'in yer alması bekleniyor. 32 GB dahili depolama birimini microSD kart ile 256 GB'a kadar artırma imkanı sunacak olan telefonda üçlü kamera kurulumunun yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Telefonun arkasında 13 MP f/1.8 diyaframlı ana lense 0.8 MP + 0.8 MP olmak üzere ikili kamera eşlik edecek. Gök Mavisi, Koyu Mavi ve Siyah renk seçeneklerine sahip olması beklenen GM'de 6.5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüğünde ekranın kullanılması bekleniyor. Bu ekranın panelinin LCD olacağını söyleyebiliriz.

General Mobile GM 21

Ön yüzeyde ise bizleri f/2.0 diyaframlı 8 Megapiksel çözünürlüklü damla çentikli bir kamera karşılayacak. Android 11 ve 5.000 mAh kapasiteli batarya ile kutusundan çıkacak olan telefonda güvenlik için parmak izi okuyucusu da yer alacak.

General Mobile GM 21 Plus giriş segmentini çalkalayacak

Ailenin ortanca modeli GM 21 Plus'ın gücünü MediaTek Helio G35 yonga setinden alması bekleniyor. Ekran konusunda ana modelden daha büyük bir yapıya sahip olacak olan GM 21 Plus, RAM tarafında ise muhtemelen 4 GB RAM ile gelecek.

General Mobile GM 21

General Mobile GM 21 Pro özellikleri ile iddialı

Pro modele geçtiğimizde ise işlemci tarafında bizleri MediaTek imzalı sekiz çekirdekli Helio G90T yonga seti ve 6 GB RAM'in karşılaması bekleniyor. Bu telefon farkını açılı kapanır kamerası ile ortaya koyacak gibi görünüyor. Ancak bu kamera hakkında şimdilik net bir bilgi olmadığını belirtelim. Ekran konusunda Pro modelde ismine yakışır bir şekilde FHD+ çözünürlüğünde panelin yer alacağı söyleniyor.

General Mobile GM 21 özellikleri ile karşımızda! - Resim : 3

Fiyat konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor. Ancak Türkiye'de üretime başlayan Çinli rakipleri ile rekabet etmek isteyen General Mobile'ın, bizleri üzmeyeceğini ve fiyatları 2.000 TL bandında tutmasını bekliyoruz.