Mobil

General Mobile'dan Android Q Beta açıklaması

Geçtiğimiz günlerde GM 9 Pro ve GM 8 için Android Q Beta dağıtımı yapan General Mobile, bu dağıtımla ilgili ortaya atılan iddialar için açıklama yaptı.

General Mobile'dan Android Q Beta açıklaması

Akıllı telefonda önde gelen Türk markalarından biri olan General Mobile, geçtiğimiz haftalarda GM 9 Pro ve GM 8 için Android 10 Q Beta dağıtımı yapmaya başlamıştı. Ancak bu Beta sürümlerinin bağımsız Android geliştirici sitelerinden biri olan XDA Developers'ta yer alan bir sürüm olduğu iddia edilmişti. Hatta bu sürümü geliştiren kullanıcılar General Mobile'ın kendi sürümlerini aldığını açıklamıştı.

General Mobile'dan Android Q Beta açıklaması

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yayınlayan marka, Android 10 Q Beta sürümünün bağımsız kaynak geliştirilicilerin kodlarından yararlanılarak hazırlandığını duyurdu. İşte General Mobile'ın Teknolojioku'ya gönderdiği açıklama:

General Mobile olarak açık kaynak uygulama geliştirmeye önem veriyor ve uygulama geliştiricileri her platformda desteklemeye azami gayret gösteriyoruz.

Android Q sürümü Google tarafından henüz son kullanıcılara açılmamıştır. Bu nedenle Android Q Beta programını, yazılımcıların uygulamalarını geliştirmeleri ve test edebilmeleri amacıyla sadece sınırlı bir kitle ile paylaştık.

Bu doğrultuda AR-GE birimimiz, Android Q Beta Programını bağımsız geliştiricilerin açık kaynak kodlarından da yararlanarak hazırlamış, açık kaynak kod lisans kullanımına uygun olarak kod içerisinde ve github sayfamızda ilgili her bir geliştiriciye referans vererek desteklemeyi hedeflemiştir. Söz konusu iki bağımsız geliştiriciye referans desteğinin verilmediği yapılan uyarılar sonucunda fark edilerek bu durum düzeltilmiş, ilgili yazılımcı dostlarımızın da referanslarının yer alması sağlanmıştır. Bu iki arkadaşımız ile iletişim halinde olduğumuzu ve gelecekte de benzer projelerde birlikte çalışma arzusunda olduğumuzu belirtmek isteriz. Kendileri de bu yönde katkı sağlamaktan mutluluk duyacaklarını ifade etmişlerdir.
General Mobile olarak, yazılım geliştiricilerin gelişimine önem verdiğimizi, bu amaçla hayata geçecek tüm projelerimizde, tüm paydaşlarımızın sağlayacağı katkıya ve geri bildirime de açık olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Saygılarımızla,

General Mobile

Yorumlar
Bilinçli tüketici
Yahu zaten insanların sizinle ilgili tereddütleri varken böyle şeylerle gündeme gelirseniz sizin için değer kaybı olur, siz kaybedersiniz.. ben bir tane gm düşünüyordum bu haberden sonra vazgeçtim dünya markalarına yöneleceğim.
Cevapla
Bugün Gm9 Proyu Sattim
Kamera kesinlikle rezillik o yabancı siteden alınan puanı nasıl almış araştırılmalı 1 yaşında kızım var bir resmi flu çekmeyeyim ama yok illa sabit duracak kızım bende öyle deklanjore basacam kimildamayacam ve iki ye kadar sayacam işleyecek ve galeriye kaydedecek bir daha tövbe şimdi bir cihaz aldım oh be dedim yorumum amacını asmasin reklamda olmasın markası önemli değil ama GM bir daha asla
Cevapla
ümit
"Kalite asla tesadüf değildir".....
Cevapla
sadat
hiç güven veren bir firma değil gm hani gm9 plus? ne zaman çıkaracaklarını söylediler ne zaman oldu insanların güvenini bir kez sarstınızmı size birdaha asla güvenmezler....
Cevapla
Ada
Gm si olanlar bundan dolyı demek ok google diyor da diğer marka kullanıcıları diyemiyor sanki yeter bu gm den iğreniyorum artık reziller aşağlıklar beter olsunlar. Gm den çektiğimi ancak kullananlar anlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.