Mobil

Operatörden alınan cep telefonlarına yeni düzenleme (video)

Yapılan yeni bir düzenleme ile operatörlerden taksitle alınan cep telefonlarının taksitleri bitene kadar tek bir numara ile kullanılabilecek.

Operatörden alınan cep telefonlarına yeni düzenleme (video)

Yapılan yeni bir düzenleme ile GSM operatöründen taksitle telefonun alıp bunu daha ucuz fiyata nakit satma sistemi ortadan kaldırıyor. Özellikle küçük esnafın nakit döndürmek için kullandığı bu yöntemde örneğin GSM operatöründen 12 ay taksitle 5 bin TL'ye alınan bir telefonun kutusu bile açılmadan telefon bayisine 4000 TL'ye nakit olarak satılıyordu. Bu telefon bayisi de telefonu 4500 TL'ye piyasaya sürüyordu.

Operatörden alınan cep telefonlarına yeni düzenleme (video)

Özellikle resmi kanallardan telefon satanları zor durumda bırakan bu yöntem son kullanıcı için uygun fiyatlı ve aynı zamanda resmi garantili telefon alma yöntemiydi. Ancak yasalaşan bir torba kanun teklifine göre artık GSM operatörlerinden taksitle telefon alanlar bu telefonları borçları bitene kadar satın alım sırasında verdikleri numara dışındaki bir numara ile kullanamayacak. Yeni düzenleme bu tarz bir nakit yönteminin de önüne geçmiş oluyor. 

Teknolojioku olarak konuyla ilgili fikirlerimizi aşağıdaki videoda sizlerle paylaştık. Siz de yapılan yeni düzenleme ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünde bize aktarabilirsiniz:

Yorumlar
MMT
ELİNDE iPhoneX BİRDE fakir edebiyatı yapıyor mallar telefoncular piyasada tefeci olmus birde fakiriz diyorlar
Cevapla
Tayyare
Operatörler zaten fahiş fiyatlarla alınan telafonları birde yüksek faturadan milleti enayi yerine koyuyarlar birde kanunla böyle bir sistem
Cevapla
Ersan
Ya kardeşim sürekli değiştireceksen ucuz tel al 2000 ve üstü para vereceksen azıcık araştır sağlamını al çürükten kalite olmaz ayrıca, fotoğraf özentisiyle telefon alınmaz sen Japonya misin!?
Cevapla
Operatör
GSM operatörlerini her türlü koruyun aferin
Cevapla
bülent
ülke genel anlamda batmış zaten, telefon konusu nedir ki!!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.