Mobil

Operatörden alınan cep telefonlarına yeni düzenleme (video)

Yapılan yeni bir düzenleme ile operatörlerden taksitle alınan cep telefonlarının taksitleri bitene kadar tek bir numara ile kullanılabilecek.

Yapılan yeni bir düzenleme ile GSM operatöründen taksitle telefonun alıp bunu daha ucuz fiyata nakit satma sistemi ortadan kaldırıyor. Özellikle küçük esnafın nakit döndürmek için kullandığı bu yöntemde örneğin GSM operatöründen 12 ay taksitle 5 bin TL'ye alınan bir telefonun kutusu bile açılmadan telefon bayisine 4000 TL'ye nakit olarak satılıyordu. Bu telefon bayisi de telefonu 4500 TL'ye piyasaya sürüyordu.

Operatörden alınan cep telefonlarına yeni düzenleme (video)

Özellikle resmi kanallardan telefon satanları zor durumda bırakan bu yöntem son kullanıcı için uygun fiyatlı ve aynı zamanda resmi garantili telefon alma yöntemiydi. Ancak yasalaşan bir torba kanun teklifine göre artık GSM operatörlerinden taksitle telefon alanlar bu telefonları borçları bitene kadar satın alım sırasında verdikleri numara dışındaki bir numara ile kullanamayacak. Yeni düzenleme bu tarz bir nakit yönteminin de önüne geçmiş oluyor. 

Teknolojioku olarak konuyla ilgili fikirlerimizi aşağıdaki videoda sizlerle paylaştık. Siz de yapılan yeni düzenleme ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünde bize aktarabilirsiniz:

Yorumlar
Operatör
GSM operatörlerini her türlü koruyun aferin
Cevapla
bülent
ülke genel anlamda batmış zaten, telefon konusu nedir ki!!
Cevapla
Gsm
Telefoncu bir telefondan suya sabuna dokunmadan iki kez kazanıyordu adalet yerini bulmuş
Cevapla
Muhammet çatal
Maden her şeyi yapıyorsunuz o zaman ABD de iPhone 800 dolar ya taksitle 870 dolar a operatörler veriyor ya Türkcell Avea Vodafone hadi sizde bize öyle geçirmeden verin Ama yok siz bir iPhone 3500 ise onu 5500 e verirsiniz telefoncu olarak bunu söylüyorum madem Avrupa gibi olacaksın o zaman onlar gibi bize adil fiyattan ver
Cevapla
Bittik
Cep telefonu sektörü artık tamamiyle durma noktasına gelmiştir.Esnaflar yakında birer birer kepenk indirmeye başlar
Cevapla
asil
merak etme bizim millet yemez içmez ama yinede akıllı telefona para bulur
metinn
valaha mi burasi turkiye aglarlar ama her yeni cikan modelede atlarlar gecelim
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.