Mobil

Gerçek kablosuz şarj için geri sayım başladı!

Akıllı telefonlar çok yakında akıllı şarj sistemi ile uzaktan şarj olacaklar. Henüz yeni tanıtılan bu sisteme yakından bakalım.

Gerçek kablosuz şarj için geri sayım başladı!

Telefonlarda kablosuz şarja hepimiz alıştık fakat bilindiği üzere kablosuz şarj için belirli bir mesafe gerekiyor. Şu an bu menzil oldukça kısa. Şimdilik sadece temas yöntemi ile çalışan kablosuz şarj teknolojisi, yakında tanıtılacak akıllı telefonlarla uzaktan kablosuz şarja kavuşacak.

Motorola’nın ana şirketi Lenovo, bu yılın başlarında birden fazla telefonu uzaktan şarj edebilen havadan şarj sistemini tanıtmıştı. Şimdi artık bu sistem akıllı telefonlara gelmeye hazırlanıyor.

Akıllı şart teknolojisi ile uzaktan şart imkanı geliyor

Şirket bu teknoloji için GuRu ile iş birliğinde bulunmuştu. Tescilli akıllı RF lensleme teknolojisi olarak ifade edilen bu teknoloji milimetre dalga entegre devreler ve modülleri kullanıyor.

Şimdilik Lenovo ve Motorola cihazlarında kullanılması planlanıyor. Fakat Xiaomi de bu yılın başında Mi Air Charge isimli uzaktan kablosuz şarj sistemi konseptini tanıtmıştı.

Xiaomi’nin üzerinde çalıştığı Mi Air Charge sistemi ise enerjiyi dalgalar şeklinde iletiyor. Bu da cihazdan birkaç metre uzakta olan bir telefonu şarj edebileceği anlamına geliyor. Bu özellik ile telefonunuz artık şarj olurken her hangi bir cihaza bağlı kalmayacak.

Henüz çalışma ve deneme aşamasında olan sistemlerle çok yakında tanışacağız. Teknoloji ile hayatımız kolaylaşmaya devam ediyor.

Yorumlar
abdullah
bunu kullanan en fazla bir sene yaşar , neticede şarj elektrikle olduğu için bu akımı transfer etmen gerek be buda yüksek oradan radyosyon demek …aynı binada olsa bile o binada yaşamam , yahuu ne gerek bu kadar şarj hastalığına herşeyin kablosus olması illa lazımmı …
Cevapla
NizamülMülk
Aynen üstad, uyarla telefonlarına da adam gibi nano hucreli mikro batarya, övündüğün 120 Watt hızlı kablosuz şarjı da gelistir, e tabii bu yalıtımını da adam gibi yap, patlatma telefonu selfi cekerken. İlle Teslanin 1900lerin basinda 40 kilometre uzaktaki kasabaya kablosuz olarak verdigi elektrigi daha yeni gelistirecem, 10 m2 icerisinde de bunca yıllık bastırılmış radyasyon fetişiyle sizi Hulk’a cevirecem, bi şekil torunlarınıza miras genetik kabus bırakacam, olmadi ölün abi, nedir yani??
Misafir
Hep aklımda olmasını istediğim bir teknolojiydi ama radyasyon gibi zararları insanı korkutmuyor değil
Cevapla
mert
He yeni çıkan kablosuz teknoloji mezar taşınıza konulan bir tuğladır. Bu cihazların yaydığı radyasyon öyle çoğaldı ki bedenimizin dayama limitlerini artık aşıyor.
Cevapla
Bir parça mermer
Mezar taşında tuğla yok ki
Dohan
Hız verin hemen gelsin bıktık bozulan kablolardan
Cevapla
Zaman
Bu mi Air charge şarj gelmesi 5 yada 10 seneyi bulur belki markacı değilim özellikleri ne göre fiyatına bakıyorum
Cevapla
Misafir
O kadar sürmez en fazla 2 yıl teknoloji çok hızlı gelişiyor tabii bi küresel teknolojik bir çöküntü olmadığı sürece
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.