Mobil

Google, Android 13 için ilk yamayı paylaştı

Google’ın geçtiğimiz haftalarda servis ettiği Android 13 güncellemesi sonrası ortaya çıkan birtakım hatalar Pixel kullanıcılarının canını fena halde sıkarken, teknoloji devi bugün yeni sürümün ilk yamasını servis etti.

Google, Android 13 için ilk yamayı paylaştı

Android kullanıcılarının büyük bir heyecanla bekledikleri Android 13 güncellemesi, ilk olarak Pixel modelleriyle başlamıştı ki, yazılımın sahibi olan Google’ın aynı zamanda Pixel markasını da bünyesinde bulundurduğu düşünüldüğünde, bundan daha doğal bir şey olamazdı. Ancak güncellemeyi yükleyen Pixel sahipleri, bir anda forumlara akın ederek aldıkları hatalardan dert yanmaya başladılar.

Bu hatalar içerisinde en çok can sıkanları ise, bataryanın hızlı tükenmesi, Bluetooth bağlantı problemi ve bazı beklenmedik durumlardı. Söz konusu hataların hepsinin giderileceğini belirten Google hemen harekete geçerken, bugün beklenen haber nihayet geldi. Amerikalı teknoloji devi tarafından servis edilen ve Android 13 işletim sistemi sürümünün ilk yaması konumunda olan güncelleme sayesinde birçok önemli problem ortadan kalkmış olacak.

Google, Android 13 için ilk yamayı paylaştı

Google tarafından yapılan açıklamaya göre bu yamayla birlikte, bazı duvar kağıtlarının kullanımı sırasında bataryanın hızlıca tükenmesi, Bluetooth bağlantı problemlerinde sorun yaşanması, kablosuz şarj bağlantısının çalışmaması, parmak izi tarayıcısının doğru algılanmaması, bildirimlerin kilit ekranında düzgün görüntülenmemesi gibi birçok problem tamamen çözüme kavuşturulmuş oldu.

Ancak gördüğünüz üzere problemler oldukça önemli ve bir o kadar da fazlaydı. Tabi tüm bu sıkıntıların hepsinin herkeste aynı anda baş göstermediğinin de altını çizelim ancak yine de yeni bir işletim sistemi sürümüne geçmeden önce onun en az bir kez yamalanmasını beklemek daha doğru bir hamle olabilir. Siz ne dersiniz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.