Google Asistan 3 adımda nasıl kapatılır?

Birçoğumuzun severek kullandığı Google Asistan, bazılarımız için kabusa dönüşebiliyor. Meraklanmayın, Google Asistan'ı 3 adımda inaktif hale getirmeniz mümkün!

Google Asistan 3 adımda nasıl kapatılır?

Bazılarımızın vazgeçilmezi olan Google Asistan'ı rahatsız edici bulan kullanıcılar da yok değil. Eğer sizin için de aynı şey geçerli ise kapatarak bu durumdan kurtulabilirsiniz. Akıllı telefonunuzda veya akıllı ev cihazınızda Google'ın AI sesli yardımcısını nasıl devre dışı bırakacak olduğunuzu yazımızın devamından inceleyelim.

Google Asistan 3 adımda nasıl kapatılır?

Birçoğumuz Google Asistan'ı aktif olarak kullanıyoruz. Zira, yazmak zor ya da imkansız olduğunda, sesli aramalar yapmak ya da sesli komut ile bazı işlerimizi gerçekleştirmek oldukça kolay.

Ancak şöyle bir gerçek var ki; siz “Ok Google” dediğiniz anda Google Asistan’ın size cevap vermesi, sizi her zaman dinleyebiliyor olması sayesinde gerçekleşiyor. Yani sadece “Ok Google” dediğinizde sizi dinleyen bir uygulama değil. Günün her anında sizin ya da çevrenizdeki başka insanların seslerini dinliyor ve kaydediyor. Bazı söylentilere göre ise Google, bu konuşmalarınızı kaydederek analiz ediyor ve kendi çıkarları için kullanıyorlar. Yani sizin ruhunuz bile duymadan, Google tüm bilgilerinize erişmiş oluyor. Dolayısı ile bu nedenlerden dolayı bazı kullanıcılar Google Asistan özelliğini kapatmak istiyor.

Google Asistan 3 adımda nasıl kapatılır? - Resim : 1

Google Asistan'ı nasıl kapatacağının yollarını arayan kullanıcılar ise, Google Asistan nasıl kapatılır, Google Asistan'ı kapatmanın yolları, Google Sesli Asistan nasıl kapatılır? Gibi soruların cevaplarını arıyor. Meraklanmayın sadece aşağıdaki 3 adımı uygulayarak Google Asistan'ı kapatmanız mümkün.

Google Asistan'ı açma veya kapatma

  1. Android telefon veya tabletinizde "Ok Google, Asistan ayarlarını aç" deyin.
  2. "Tüm ayarlar"ın altında Genel'e dokunun.
  3. Google Asistan'ı etkinleştirin veya devre dışı bırakın.