Mobil

Google Asistan'a John Legend sesi geldi

Sesli asistan Google Asistan'a aktör/müzisyen John Legend sesi geldi. Artık sesli asistan bu sesle de kullanılabilecek. Detaylar haberimizde.

Google Asistan'a John Legend sesi geldi

Ülkemizde de geçtiğimiz aylarda kullanıma sunulan Google Asistan benzerlerinde olduğu gibi sesli komutlarla bazı işlemleri yaptırabildiğimiz ve soru sorabildiğimiz bir asistan. Türkiye'de 250'ye yakın komutu uygulayabilen Google Asistan'a şimdi de yeni bir özellik eklendi.

Google Asistan'a John Legend sesi geldi

Yeni gelen özellik sayesinde Google Asistan kullanıcılara ünlü yıldız John Legend'in sesi ile yardımcı olabilecek. Şimdilik sadece ABD'de geçerli olan uygulama ile eğer Google Asistan'a "Hey Google, talk like Legend" (Hey Google, Legend gibi konuş) komutu verildiğinde Asistan, John Legend'ın sesine otomatik olarak geçiş yapıyor.

Şimdilik sadece ABD için geçerli olan uygulamanın yerelleştirilmiş bir sürümünün Türkiye için kullanılama sunulup sunulmayacağı tam olarak bilinmiyor. Ancak Google bu tarz özelleştirmelerin yapılacağını daha önce duyurmuştu.

Yeni özellik sadece telefonda değil anı zamanda akıllı televizyon, akıllı hoparlör gibi cihazlar üzerinden de kullanılabilecek. Google tarafından yayınlanan tanıtım videosunda John Legend'in sesinin kayıt edildiği aşamalardan kısa bir örnek görülebiliyor. İşte o video

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.