Mobil

Google, Chrome tarayıcısı iOS için yenilendi

Chrome artık çok daha hızlı!

Google, Chrome tarayıcısı iOS için yenilendi

iOS kendi içinde kapalı bir işletim sistemiydi ve dışarıdan ne web tarayıcı ne de klavye kurulumuna izin veriyordu. iOS 8 ile birlikte işler değişti ve Apple kullanıcıları için hem web desteği, hem klavye seçeneği hem de widget desteğini sunar oldu.

Aslında bu durumun asıl sebebi JailBreak'dir. JailBreak sayesinde iOS kullanıcıları telefonlarının kullanıcı deneyimini öyle noktalara taşıdılar ki; iOS kullanıcıları telefonlarına ya da tabletlerine sürekli JailBreak yapar oldular. Apple ise bu durumu asla istemiyordu ve bazı özellikleri iOS platformuna taşımaya karar verdi. 

1454319684_ios-9-jailbreak1.png

İlk nesil iPhone 2G, iPhone 3G ve iPhone 3GS döneminde yaşanan Google ve Apple beraberliği Apple'ın Google'ı rakip olarak görmeye başlamasından sonra bitti ve Apple ön yüklü gelen tüm Google uygulamalarını telefonlarından kaldırdı. Google'da 3. parti geliştiricisi olarak marketteki yerini aldı. 

iOS kullanıcılarının Youtube'dan sonra en çok indirdiği uygulama olan Chrome ise asla Android telefonlardaki tadı ya da performansı kullancıılarına sunamadı. Safari karşısında başarılı olmayı başaramyan Chrome bugün itibariyle güncellendi ve artık iOS işletim sistemi için yepyeni bir Chrome var.

1454319750_chrome-ios-update.jpg

Safari'nin karşısında eli güçlenen yeni Chrome web taryıcıyı buraya tıklayrak telefonunuza hemen yükleyebilr deneyimlerinizi bizimle paylaşabilrisiniz.          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.