Mobil

Google Chrome vitesi 7'ye taktı geliyor! Hız manyağı oldu!

Google, internet tarayıcısı Google Chrome için yayınladığı güncelleme ile hızına hız kattı. Chrome, Android'de artık daha hızlı çalışacak.

Google Chrome vitesi 7'ye taktı geliyor! Hız manyağı oldu!

Google kısa süre önce Chrome tarayıcısının 89. sürümünü piyasaya sürdü. Bu sürüm, yapılandırma dosyalarının optimizasyonu ve okuma listesi dahil olmak üzere birkaç yükseltme ile birlikte geliyor. Ayrıca masaüstü cihazlar için bazı iyileştirmeleri de barındırıyor. Ayrıca bu güncelleme, Android için Chrome 89'da bellek yönetimi ve performansında iyileştirmeler getiriyor.

İyileştirmelerden biri sekmeleri dondur oluyor. Google, "sekmeleri dondur" işlevi etkin olduğunda, Chrome tarayıcının Android sürümünün başlatma hızının yüzde 13 artacağını iddia ediyor.

Google Chrome artık boyut olarak ekran görüntülerine benzeyen hafif sekmeleri kaydedebiliyor. Ayrıca, kaydırma, yakınlaştırma ve bağlantılara tıklama gibi işlemleri de destekliyor. Tarayıcı başladığında, bu dondurulmuş sekmeler varsayılan olarak açılıyor ve diğer sekmeler arka planda yükleniyor. Bu, kullanıcının sayfaya daha hızlı girmesine izin veriyor.

Google Chrome vitesi 7'ye taktı geliyor! Hız manyağı oldu! - Resim : 1

Ek olarak, Android için Chrome 89, çökme olasılığını azaltacak, bellek kullanımını yüzde 5 ve sayfa yükleme hızını yüzde 2 artırıyor. Google'ın 64 bit Chrome'u Android 10 veya üzeri ve 8GB veya üzeri belleğe sahip cihazlar için etkinleştireceğini duyurduğunu belirtmekte fayda var. Sayfaları ve tarayıcıları yükleme hızı yüzde 8,5 artırıyor ve kaydırma ve giriş gecikmeleri ve düzgünlüğü yüzde 28 oranında iyileştiriliyor.

Wi-Fi Senkronizasyon işlevi çok çeşitli cihazlar için kullanılabilir hale geldi. Kullanıcının bir akıllı telefonda veya Chrome OS çalıştıran diğer cihazlarda yapılandırdığı bir Wi-Fi ağına otomatik olarak bağlanmanıza olanak tanıyor.

Chrome'un bu özelliklerini kullanabilmek için Play Store üzerinden uygulamayı güncellemeniz yeterli olacak.

Yorumlar
Bahadir Hamamcioglu1967
Firefox tan başka tarayıcı kullanmayın.
Cevapla
Yavuz
Bu chrome da şeytan tüyü mü var
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Google Chrome en iyi i5 işlemcili bilgisayarlarda çok iyi çalışıyor. İ3 te yavaş çalışıyor.
Cevapla
Opera fanı melike
Opera gx daha iyi
Cevapla
Opera fanı Murat
Chrome, Android'de artık daha hızlı çalışacak diyor
yakup
ne hızlısı standart olarak çalışıyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.