Mobil

Google Haritalar'a kaza bildirimi özelliği gelebilir

Sürekli yeni geliştirme ve özelliklerle donatılan Google Haritalar'ın, yakında kaza bildirimlerini de gösterebilir hale geleceği iddia edildi.

Google Haritalar'a kaza bildirimi özelliği gelebilir

Google Haritalar özellikle bir noktadan diğer noktaya giderken otomobil, yaya ya da toplu taşımada kullanılan bir uygulama. Uygulamanın birçok özelliği bulunuyor. Hatta gelen bir güncelleme ile yol üzerindeki radar olan bölgeler de görülebilir hale gelmişti. Ortaya atılan bir iddiaya göre Google Haritalar'a yakında yol üzerinde yaşanan kazalar da eklenebilecek.

Google Haritalar'a kaza bildirimi özelilği gelebilir

Sosyal medya platformu Reddit'te ortaya çıkan görüntülere göre Google Haritalar kaza ekleme özelliği halen test ediliyor. Google'ın kullanıcıların kendi yorumlarını eklenmesi beklenen yeni özellik sayesinde yolda yaşanan kaza, tamirat ya da çalışmalar uygulamada görüntülenebilecek. Ekranın sağında bulunan + işareti ile ortaya çıkan menüde kaza y ada hız tuzağı kullanıcı tarafından eklenebiliyor. Bu özelliğin Google Haritalar'a ne zaman geleceği tam olarak bilinmiyor. Ancak ortaya çıkan görüntüler bu özelliğin test edildiğini doğruluyor.

Yandex Haritalar'da yıllardır var

Bu özellik Yandex Haritalar uygulamasında yıllardır bulunuyor. Yandex Haritalar'da kullanıcılar kaza, tamirat ya da kiisel yorumlarını uygulamaya ekleyebiliyor ve bu yorumlar diğer kullanıcılar tarafından gerçek zamanlı olarak görüntülenebiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.