Mobil

Google Haritalar'a Live View güncellemesi geldi

Google Haritalar uygulamasına Live View güncellemesi geldi. Bu sayede AR destekleyen telefonlar için yeni özellikler eklendi.

Google Haritalar'a Live View güncellemesi geldi

AR yani Artırılmış Gerçeklik uzun süredir bir çok uygulama tarafından kullanılıyor. Bunlardan biri de Google Haritalar. Bu uygulamada etrafta gezinirken AR özelliği ile navigasyon yapabiliyorsunuz. Uygulamaya gelen yeni bir güncelleme ile var olan hatalar düzeltildi ve daha kararlı hale getirildi. Ülkemizde de kullanılan Live View özelliği ile belli başlı yerlerde telefonun kamerasını ve Google Haritalar uygulamasını kullanarak navigasyon yapabiliyordunuz.

Google Haritalar'a Live View güncellemesi geldi

Bu yeni güncelleme Live View özelliğinin daha kararlı çalışmasını sağlıyor. Ayrıca daha önce uygulamada yer almayan önemli yerler ve mekanlar da Live View özelliği ile gelmeye başlayacak. Şimdilik Beta olarak kullanıma sunulan bu özellik kısıtlı sayıda kullanıcı tarafından test edilmeye başlandı. Yeni güncellemenin önümüzdeki günlerde herkese açılması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.