Google ile gelen Honor 50 fiyatı ile şaşırttı!

Honor markasının hatırlıyor musunuz? Huawei’nin alt markası olan firma Google hizmetlerine sahip yeni modelini küresel pazara sunuyor. İşte Honor 50!

Google ile gelen Honor 50 fiyatı ile şaşırttı!

Huawei'nin eski alt markası olan Honor, geçen yıl Çin devini sıkıntıdan kurtarmak ve ABD hükümetinin cezalarından kaçmak için satılmıştı. Başka bir deyişle, Honor Huawei'den bağımsız hale geldi ve bu sebeple tüm Google yazılımlarına ve dünyaya yayılmış tüm bileşen üretim hatlarına erişim imkânı elde etmişti.

Honor en son akıllı telefonunun tasarımını, temelde başka bir isim ile ve tabii ki Google hizmetleri yüklü olarak pazara sunuyor. Aslında, cihaza yakından baktığınızda, son P50 veya Nova 9'dan çok farklı olmadığını fark edebilirsiniz.

Honor 50 Özellikleri!

Google ile gelen Honor 50 fiyatı ile şaşırttı! - Resim : 1

Honor, Huawei'nin 'dokunuşu' olmadan küresel pazara ulaşan ilk akıllı telefonu olan Honor 50'ye yol açın. Haziran ayında Çin pazarında piyasaya sürülen model, şimdi diğer pazarlarda zarafetini gösterecek. Cihaz, 6GB RAM ve 128GB dahili depolama alanına sahip sürüm için 615 dolar ile çok ilginç bir fiyata küresel pazara geliyor. Ayrıca 8GB / 256GB için belirlenen fiyat 698 dolar olarak belirlenmiş.

Google hizmetlerine erişimi olan ve Huawei'ye benzeyen bu Honor 50'nin özellikleri neler? Cihaz, Qualcomm Snapdragon 778G yonga seti ile 120 Hz'e ulaşabilen 6.57" 1080p kavisli bir ekran ve arka kısımda 108MP sensör tarafından yönetilen 4 kameralı bir modül ile geliyor. Honor 50 ayrıca 4300mAh pil kapasitesi ve 66W hızlı şarj ile geliyor.

Aynı zamanda marka, Honor 50'ye ek olarak, 348 dolar'dan başlayan fiyatlarla Honor 50 Lite'ı da piyasaya sürüyor.