Google’ın katlanabilir Pixel modeli hakkında söylentiler artmaya başladı

Katlanabilir akıllı telefon dünyasında Samsung hakimiyeti devam ederken, söylentiler Google’ın da bu yarışa katılmak için artık gün saymaya başladığını gösteriyor.

Google’ın katlanabilir Pixel modeli hakkında söylentiler artmaya başladı

Teknoloji dünyası katlanabilir akıllı telefonlara iyiden iyiye ısınmaya başladı. Bugüne kadar oldukça cılız bir şekilde dillendirilen iddialar, son zamanlarda daha yüksek bir sesle konuşulmaya başlandı. Gelen yeni haberlerse, katlanabilir akıllı telefon modellerine ilgi gösteren kullanıcıların hoşuna gidebilir.

Duyum konusunda kendisini fazlasıyla kanıtlamış olan Digital Chat Station tarafından paylaşılan son bilgilere göre, Google katlanabilir akıllı telefon modeli Pixel Foldable’ın üretimi konusunda Foxconn ile el sıkıştı. Eğer iddialar doğruysa, ikili yeni telefonun üretimine 2022’nin üçüncü çeyreğinde başlayacak ve kullanıcılar da bu telefonu yılın son çeyreğinden itibaren satın alabilecekler. Peki Pixel Foldable’da katlanabilir akıllı telefon meraklılarını ne gibi özellikler karşılayacak?

Google’ın katlanabilir Pixel modeli hakkında söylentiler artmaya başladı

Aslında bu konuda şu ana kadar yapılmış çok ciddi bir sızıntı bulunmuyor. Ancak birçok kaynaktan gelen ilk bilgilere göre, telefon gücünü Google tarafından geliştirilen Tensor 2 yonga setinden alacak. 2K çözünürlüğe sahip bir ekranla karşımıza gelmesi beklenen Pixel Foldable’ın tasarımında seramik hatlara öncelik verilecek.

Ön kamerası için delikli kamera yapısı kullanacak olan telefonun arka yüzeyinde yer alan kameralardan en az birinin 50MP olacağı da şimdiden netleşti. Bakalım Google, katlanabilir akıllı telefon pazarındaki ilk modeliyle sektöre alışmaya mı yoksa doğrudan Güney Koreli teknoloji devi Samsung’a rakip olmaya mı çalışacak?