Mobil

Google Pixel 2'de sorunlar bitmiyor!

Google Pixel 2'de yeni bir sorun ortaya çıktı!

Google Pixel 2'de yeni sorun ortaya çıktı!

Google'ın amiral gemisi telefonu Pixel 2'de sorunların ardı arkası kesilmiyor. Telefonun piyasaya sunulmasından bu zamana kadar; ekranda OLED yanması, hoparlör cızırtısı ve son olarak da parmak izi okuyucusunun Android 8.1 ile yavaşlama sorunu ortaya çıkmıştı. Şimdi ise 3.5 mm'den USB Type-C dönüştürücü de sorun yaşandı.

Bildiğiniz gibi Pixel 2 modelinde aynı iPhone 7'de olduğu gibi 3.5 mm kulaklık girişine yer verilmemiş ve bunun yerine USB Type-C'den ses çıkışı alma seçeneği sunulmuştu. Google da bunun için Pixel 2'nin kutu içeriğine 3.5 mm to Type-C adaptörü koymuştu. Ancak aktarılan son şikayetlere göre bu adaptör Android 8.1 ile çalışmamaya başladı.

Çeşitli forumlarda bu sorunun elle düzeltilebileceği söyleniyor. Eğer Pixel 2 sahibiyseniz ve 3.5 mm kulaklıklarınızı kullanmak istiyorsanız; Ayarlar -> Sistem -> Telefon hakkında -> Yapı numarası üzerine 7 kez dokunun. 

Bu işlemi tamamladıktan sonra; Ayarlar -> Sistem -> Geliştirici Seçenekleri -> Ağ İletişimi -> USB yapılandırmasını seçin ve sonra Ses Kaynağı seçeneklerine gidin.

Bu bölümden ayarlamalar yaparak 3.5 mm to Type-C adaptörünüzü tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.