Bilgisayar

Xiaomi Mi Notebook Pro X tanıtım tarihi açıklandı!

Xiaomi, üzerinde hassasiyetle çalıştığını duyurduğu ve kapağında ince bir 'Xiaomi' markası yer alacak yeni bir ürün üzerinde çalışıyor.

Xiaomi Mi Notebook Pro X tanıtım tarihi açıklandı!

Xiaomi Mi Notebook Pro X, adını taşıyan yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarının lansman tarihini açıkladı. Şirketin Weibo hesabından yapılan paylaşıma göre, Xiaomi Mi Notebook Pro X, 30 Haziran'da Çin'de tanıtılacak.

Paylaşılan görüntüler çok fazla ayrıntı vermiyor. Ancak ince ve kolay taşınabilir kasanın Nvidia ve Intel'in en son teknoloji donanımlarını barındıracağı belirtiliyor. Burada 45W 11th Gen Intel H35 CPU işlemcilerden ve Nvidia RTX 3050Ti GPU'dan bahsediyoruz.

Mi Notebook Pro X

Xiaomi'nin yeni dizüstü bilgisayarı hakkında bilinenler sınırlıdır. Ancak tanıtım etkinliği sırasında farklı yapılandırma seçenekleri ve diğer teknik özellikler hakkında detaylı bilgi verilmesi bekleniyor.

İlk tanıtım, dizüstü bilgisayarın tasarımını sergileyen kısa bir video ile duyuruldu. Önceki Mi Notebook'ların aksine, yaklaşan model kavisli göze çarpan taraflara sahip olacak. Ayrıca, tam boyutlu klavyesinin her iki tarafında bir hoparlör ızgarası yer alacak ve sayısal tuş takımın'dan yoksun olacak. Son olarak, kapağında ince bir 'Xiaomi' markası olacak.

Xiaomi Mi Notebook Pro X yukarıda da belirttiğimiz gibi, ilk olarak Çin'deki kullanıcılarla buluşacak. Xiaomi Mi Notebook Pro X'in diğer ülke ve bölgelerdeki kullanılabilirliğiyle ilgili detayların da lansman etkinliğinde duyurulması bekleniyor.

Laptop hakkında merak edilen bir diğer nokta ise fiyatı olacak. Xiaomi hayranları, laptopta 11.nesil nesil Intel Tiger Lake H35 ve RTX 3050Ti kullanacak olmasından dolayı heyecanlıdırlar. Ancak kullanıcılar, yüksek donanımların kullanılacak olması nedeniyle bu sefer de laptopun fiyatını merak etmeye başladılar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.