Mobil

Google Pixel 6 sızdırıldı! İşte detayları

Geçen hafta Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro'nun sızdırılmış bazı görüntüleri ortaya çıkmıştı. Dün de Pro modelinin bazı özelliklerini yeni paylaşılan görüntülerde gördük.

Google Pixel 6 sızdırıldı! İşte detayları

Yeni yayınlanan Google Pixel 6 görselleri, geçen haftaki sızıntıyı doğruladı.  Pixel 6 serisi, delikli bir ekrana sahip olacak ve arkada yatay olarak yerleştirilmiş iki adet kamera bulunacak. Buna ek olarak, en son resimlerde ekran biraz daha kalın çerçevelerle çevriliyken, arka kameralara ek bir sensör ve bir adet mikrofon bulunuyor.

Google Pixel 6 sızdırıldı

Pixel 6'daki üç kameranın çözünürlükleri hakkında bir bilgimiz olmamakla birlikte, ekranına 6,4 inç olduğu ve ekranın içerisine gömülü bir parmak izi okuyucusunun olduğu iddia ediliyor.

Google Pixel 6'nın sağ tarafında açma / kapama tuşu ve ses seviyesi düğmesi bulunurken, SIM kart yuvası sol tarafta bulunuyor. Altta, muhtemelen hoparlör ve birincil mikrofonu barındıran iki ızgara ve bunların arasında bulunan USB-C bağlantı noktası olacak. İddialara göre telefonun üzerinde stereo hoparlör olduğu için ahizenin aynı zamanda hoparlör görevi görmesini bekliyoruz.

Pixel 6'da 3.5 mm kulaklık girişi olmadığı görsellerde görülebiliyor. Bu nedenle müzik dinlemek için USB-C bağlantı noktasını kullanmanız gerekecek.

Pixel 6, 8,9 mm kalınlığa (kamera çıkıntısıyla 11,8 mm) sahip olacak ve kablosuz sarjı destekleyecek. İşin yazılım kısmına bakacak olursak, büyük ihtimalle kutudan Android 12 ile gelecek ve Google'ın bazı yeni özelliklerine sahip olacak.

Google Pixel 6 ve Google Pixel 6 Pro'nun lansmanı ise hala aylar sonrasında gerçekleşecek. Resmi tanıtıma kadar olan süreçte elimize yeni bilgiler geçtikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Yusuf cukadar
Fiyatı elmi yoksa cepmi yakıyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.