Uygun fiyata 48MP! İşte karşınızda Coolpad Cool 20!

Türkiye'de adını muhtemelen duymadığınız Coolpad, Cool 20 isimli telefonunu piyasaya çıkartmaya hazırlanıyor. İşte karşınızda Coolpad Cool 20!

Uygun fiyata 48MP! İşte karşınızda Coolpad Cool 20!

Ülkemizde şanı duyulmamış, henüz Türkiye pazarına dahil olmamış markalardan bir diğeri de Coolpad. 1993 yılında kurulan Coolpad, normalde telefon pazarının içerisinde olan ancak rekabetçi olmayı başaramayan bir marka. İşte bu firma Cool 20 isimli yeni akıllı telefonu ile bu yarışa dahil olmaya, daha geniş kitlelere hitap etmeye hazırlanıyor.

Telefonun tasarımı ile başlayalım zira Coolpad çabuk çizilebilen yapıdaki telefonlara ve plastik malzemeye karşı çıktığını, Cool 20 modelinde dayanıklı bir cam çerçeve ikilisi kullandığını iddia ediyor.

Telefonların kamera yarışında öne çıkmaya çalıştığı şu dönemde Coolpad Cool 20'nin arka tarafında ne yazık ki iki adet kamera sensörü görüyoruz. Bu sensörlerden birisinin 48MP çözünürlükte olduğunu bilsek de henüz diğer sensörün detayları hakkında net bir bilgi yok. Kameranın yapay zeka görüntü işleme özellikleri için ise ArcSoft ile çalışılmış.

Coolpad Cool 20

Diğer telefonlarında döner kameralara veya delikli çentik yapısına yer veren Coolpad, bu modelinde ise kamerayı ekranda damla çentik formunda konumlandırıyor.

3 farklı renk seçeneği ile piyasaya çıkacak olan Cool 20, weibo adlı sitede Coolpad'in paylaştığı gönderi üzerine ortaya çıktı. 25 Mayıs Salı günü resmi lansmanı yapılacak olan cihazın tam olarak hangi tarihte marketlerde yerini alacağı bilinmiyor.

Her ne kadar Coolpad markası Türkiye'ye giriş yapmamış bir firma olsa da Türkiye'deki giriş-orta segment telefon pazarının genişliğinden yararlanarak bu cihazı ülkemizde satmayı düşünebilir.