Google Pixel Fold katlanabilir telefon Android 12 ile geliyor!

Google Pixel Fold ile katlanabilir akıllı telefon pazarına girecek ve çok az bir süre içerisinde pazarda yerini alacak. İşte Google katlanabilir telefon Pixel Fold!

Google Pixel Fold katlanabilir telefon Android 12 ile geliyor!

Pixel Fold, Google'ın katlanabilir akıllı telefon pazarına girmek için ilk denemesi olacak ve Samsung'un Galaxy Z Fold 2 gibi köklü katlanabilir modellere kafa tutacak. 

Yapılan açıklamada Android 12'nin beta sürümünün resmi kaynak kodunda "Passport" kod adı altında geliştirilmekte olan ilk katlanabilir akıllı telefon Google Pixel Fold'dan bahsedildi. Google Pixel Fold, Android 12'yi çalıştıracak. Android 12 Beta'ya dayanarak, kullanıcıların büyük ekranlarından tam olarak yararlanabilmeleri için katlanabilir telefonlara özgü özellikler getirmesi bekleniyor, muhtemelen çoklu görevlere odaklanılıyor.

İşte Google Katlanabilir Akıllı Telefon Pixel Fold!

Son zamanlarda, Google iki yeni amiral gemisi akıllı telefonu duyurmuştu. Bunlar Pixel 6 ve Pixel 6 Pro olarak lanse edilmişti. Bu cihazlar Google’ın ilk kendi Tensor çipine sahip cihazlardı. Bu cihazlar ile ilgili, Google henüz tüm teknik özelliklerini açıklamadı ve bu sonbaharda piyasaya sürme sözü vermişti.

Google Pixel Fold katlanabilir telefon Android 12 ile geliyor! - Resim : 1

Şimdi şirket, henüz kimsenin bilmediği ve beklemedi başka bir cihaz hakkında bilgi paylaştı. Bu Pixel Fold, "Passport" kod adlı gizemli bir katlanabilir akıllı telefon.

Pixel Fold söylentilerinin çoğu cihazın ekranına odaklanmış ve kullanıcıları bu yönde etkilemek istiyor. Ekran paneli, Samsung Display'in panelleriyle 2021'de gelmesi beklenen tüm katlanabilirler için 120 Hz LTPO ekranla donatılacak. Bu duymak için çok heyecan verici bir bilgi olabilir. Samsung Display sayesinde Pixel Fold'un 7.6 inçlik katlanır ekran paneline sahip olması bekleniyor. Bu, Samsung Display'in görünüşe göre geliştirdiği diğer ekranlardan daha küçük bir form.

Katlanabilirlerin üst düzey özelliklerle donatıldıkları bilinmektedir. Qualcomm'un 2021'in sonuna doğru piyasaya sürülen amiral gemisi akıllı telefonlar için Snapdragon 888 Plus 5G'sini tanıttığını gören Google, Pixel Fold'un yonga üreticisinin en son çipiyle pazara sunulması kuvvetle muhtemel olarak görülüyor. Ancak Pixel 6 ve Pixel 6 Pro duyurusu ile katlanabilir Pixel'in bir Tensor çipi tarafından desteklenecek olması ihtimali de unutulmamalı.

Android 12'deki kod, katlanabilir Pikselin var olduğunu ve hala geliştirilmekte olduğunu doğruladı. Google Pixel Fold hakkındaki ilk söylentilerin yılın başında ortaya çıktığını ve cihaz hakkında gelen bazı bilgilere göre 2021'in sonunda piyasaya sürüleceği yönünde. Öte yandan, şirket küresel mobil bileşen sıkıntısı nedeniyle ilk katlanabilir akıllı telefonunu gelecek yılın başlarında da piyasaya sürebilir.

Google’ın Samsung Galaxy Z Fold 2'nin 1.799 dolar olan fiyatına daha uygun bir alternatif sunarak cihazın fiyatını 1.500-1.700 dolar arasında belirlemesi bekleniyor.