Mobil

Google Pixel Notepad tasarımı sızdırıldı

Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden olan Google için uzun bir süredir katlanabilir akıllı telefonlar üzerinde çalıştığı iddia edilse de, ortaya çıkan bir görsel bu konuya ilişkin ilk kanıt olabilir.

Google Pixel Notepad tasarımı sızdırıldı

Google’ın dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olduğu su götürmez bir gerçek. Ancak Amerikalı teknoloji devinin arama motoru ve mobil işletim sistemi dışında kafaya oynayan, bulunduğu sektörün en tepesinde bulunan ürününün sayısı yok denecek kadar az. Örneğin şirket uzun zamandır Pixel markasıyla akıllı telefon pazarında ancak henüz gerçek anlamda büyüklerden biri olarak görülmüyor. İşin kötüsü, eğer bu hızla giderse katlanabilir akıllı telefon pazarı da Google için aynı sonu ifade edecek.

Google’ın katlanabilir akıllı telefon sektörüne giriş yapmak istediği oldukça uzun bir zamandır dillendiriliyor. Bununla birlikte henüz şirketten bu konuya ilişkin yapılmış resmi bir açıklama yok.

Google Pixel Notepad tasarımı sızdırıldı

Ancak bugün ortaya çıkan bir görsel, Google’ın yaklaşık bir sene önce patentini aldığı yeni bir katlanabilir akıllı telefonu resmediyor. Öyle ki bu görsele baktığımız zaman ilk dikkatimizi çeken şey, Google Pixel Notepad ismiyle karşımıza çıkacağı düşünülen telefonun tasarım olarak Galaxy Fold serisini andırması.

Google Pixel Notepad tasarımı sızdırıldı - Resim : 1

Ancak şöyle de bir durum var ki, şu an için katlanabilir akıllı telefonlar için başvurulabilecek tasarım seçenekleri sınırlı. Üreticiler ya boydan ya da enden katlanabilir cihazlar üretebiliyorlar. İşte Google’ın ortaya çıkan yeni katlanabilir akıllı telefon tasarımı da, cihazın tıpkı Galaxy Fold serisi gibi enden katlandığını ortaya koyuyor. Cihaz hakkında şu an için başka herhangi bir bilgimiz bulunmazken, Google’ın katlanabilir akıllı telefon sektöründe başarılı olması için elini biraz daha çabuk tutması gerektiği de kesin.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.