Mobil

Google’ın başı Pixel 7 sorunlarıyla dertte

Akıllı telefon dünyasında önemli bir konuma ulaşan Google, şu sıralar yeni amiral gemisi serisinde yaşanan sorunlarla uğraşmaktan başını kaldıramıyor.

Google’ın başı Pixel 7 sorunlarıyla dertte

Akıllı telefon sektörü, rekabetin had safhada yaşandığı bir mecra. Dünyanın en büyük ve en güçlü teknoloji şirketlerinden biri olan Google’ın bile, bu sektörde belli bir pazar payına ulaşması ve kendisinde söz hakkı bulabilmesi yıllarını aldı. Nitekim başlarda Motorola ile sektöre giriş yapmayı deneyen daha sonra Nexus ile bu macerayı sürdüren Google, son olarak Pixel ile kesin bir şekilde başarıya ulaşmıştı.

Ancak Google’ın başı şu sıralar yeni amiral gemisi serisi olan Pixel 7 ile dertte. Piyasaya sürüleli neredeyse 4 ay olan bu seri, ilk günden bu yana türlü sorunlarla gündeme geliyor. Hem Pixel 7’de hem de Pixel 7 Pro’da baş gösteren son problem ise görüntülü aramalarda kendini gösterdi.

Google’ın başı Pixel 7 sorunlarıyla dertte

Ünlü sosyal medya platformu Reddit’de bir kullanıcı tarafından açılan başlığa göre, Pixel 7 üzerinden görüntülü konuşma yapıldığı sırada görüntü kalitesi fazlasıyla düşüyor ve ekranda belli belirsiz lekeler oluşuyor.

İlk başta bu durumun sebebinin, kullandığı uygulamadan kaynaklandığı düşünen Reddit kullanıcısı, daha sonra WhatsApp, Facebook Messenger, Telegram gibi farklı servisler üzerinden denediğinde de aynı sorunla karşılaştığını görünce, problemin telefondan kaynaklandığını anlamış. Üstelik bu başlığın altına benzer şikayetlerde bulunan yüzlerce kişinin yazması, söz konusu problemin birkaç kişiden ziyade genel kullanıcı kitlesini etkileyen bir sorun olduğunu gösteriyor. Şu ana kadar bu probleme ilişkin suskunluğunu koruyan Google’ın önümüzdeki günlerde kapsamlı bir güncelleme paketi getirmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.