Samsung Galaxy S24 serisinden ilk önemli sızıntılar gelmeye başladı

Teknoloji dünyası nefesini tutmuş iki hafta sonra tanıtılacak Galaxy S23 serisini beklerken, daha şimdiden Galaxy S24 modellerinden haberler gelmeye başladı bile.

Samsung Galaxy S24 serisinden ilk önemli sızıntılar gelmeye başladı

Duyumlar akıllı telefon dünyasında oldukça büyük bir öneme sahipler. Neredeyse her marka ve model için yıl içerisinde yüzlerce farklı iddia ortaya atılır. Ancak eğer Samsung Galaxy S serisini ya da özellikle de iPhone modellerini takip ediyorsanız, duyumun olmadığı yeni bir iddianın ortaya atılmadığı gün yoktur diyebiliriz.

İşte bazen bu durum öylesine abartılıyor ki, çıkacak telefonun değil çıkacak telefondan sonra gelmesi planlanan bir sonraki telefonun özellikleri hakkında bilgiler veriliyor. İşte bugün yine öyle bir sızıntı ile karşı karşıyayız.

Samsung Galaxy S24 serisinden ilk önemli sızıntılar gelmeye başladı

Samsung’a yakınlığıyla bilinen bir duyum hesabı tarafından ortaya atılan iddiaya göre, Galaxy S24 serisinin en güçlü modeli olması beklenen Galaxy S24 Ultra tam 150x yakınlaştırma özelliği ile gelecek. Bilindiği üzere mevcut model olan Galaxy S22 Ultra’da bu değer 100x ve 1 Şubat tarihinde tanıtılması beklenen Galaxy S23 Ultra’da da bu değerin değişmesi beklenmiyor. Ancak bir sonraki model olan Galaxy S24 Ultra, son iki telefondan %50 oranında daha yüksek kapasiteli yakınlaştırma değerine sahip olacak.

Tabi bu bilgi şu an için yalnızca bir iddiadan ibaret ve daha Galaxy S23 modellerini bile resmi olarak görebilmiş değiliz. Bu nedenle önce 1 Şubat’ı atlatalım sonra Galaxy S24 modellerine geri döneriz.