Mobil

Harmony OS 3.0 çıktı! Huawei Android 12'ye göz dağı veriyor!

Huawei'nin Android rakibi işletim sistemi Harmony OS'i tutabilene aşk olsun. Şimdi de geliştiriciler için Harmony OS 3.0 güncellemesi yayınlandı.

Harmony OS 3.0 çıktı! Huawei Android 12'ye göz dağı veriyor!

Çinli üretici Huawei, yakında akıllı telefonlar için Harmony OS'in kararlı sürümünü piyasaya sürecek. Herkes Harmony OS 2.0'ın nihai sürümünü beklerken bugün Huawei'den ilginç bir sürüm geldi. Geliştiriciler için Harmony OS 3.0 güncellemesini yayınlayan Huawei, Android 12'den önce davranacak gibi görünüyor.

Ancak bu güncelleme yeni bir özelliğe sahip görünmüyor. Yine de bu güncelleme bazı yükseltmelerle birlikte geliyor. Huawei HarmonyOS API optimize ediliyor ve daha fazla geliştirmeyi desteklemek için sistem yetenekleri geliştiriliyor.

Harmony OS 3.0 ile gelen yenilikler

  • 1.000'den fazla Harmony OS API'si sisteme ekleniyor
  • FA ücretsiz kurulum özelliği ekleniyor. Ücretsiz kurulum özelliklerini destekleyen FA hizmetleri kurulum olmadan kullanılabiliyor.
  • Özellik dolaşımını artıran yeni bir güncelleme getiriyor. Bu özellik, dağıtılmış yetenekler aracılığıyla cep telefonları ve tabletlerdeki içeriklerin büyük ekranlara, saatlere ve diğer terminal cihazlarına kolayca aktarılmasını sağlıyor.
  • Etkili bellek yönetim mekanizması
  • Yeni animasyon platformu geliştirme eğrisi
  • Yazı tipi / ağırlık arayüzünü ayarlamak için JAVA kontrolü ekleyebiliyorsunuz
  • Diğer cihazların proxy İnternet erişimine dayalı olarak saat, tablet ve diğer cihaz türlerinin bağlantı yönetimi için destek ekleniyor
  • Dağıtılmış ağ API'si ekleniyor
  • Yeni eklenen sürücü arızası teşhis ve kurtarma mekanizması

Yu Chengdong'a göre, Huawei'nin yeni amiral gemisi telefonu HarmonyOS sistemi ile Nisan ayında gelecek. Huawei P50 ailesinin Çin'de Android ve Harmony OS'li sürümünün satışa sunulması bekleniyor. Kullanıcılar diledikleri işletim sistemini seçebilecek.

Harmony OS 3.0

Amerika'nın yaptırımları sonrasında hızlı bir aksiyon alan hem kendi mobil servislerini hem kendi uygulama mağazasını hem de kendi işletim sistemini duyuran Huawei, yaptırımlara karşı dik duruşunu devam ettiriyor.

Huawei'nin yaptırımlar karşısında aldığı kararlar oldukça makul. Ancak şu sıralar yonga seti konusunda firma kara kara düşünüyor. En kısa sürede TSMC veya Qualcomm ile anlaşılmalı. Aksi durumda amiral gemisi model üretimi Huawei için çok zor olacak.

Yorumlar
Ruru
1 2 seneye oturur bu işletim sistemi ve Android ten daha çabuk gelişecek
Cevapla
isme gerek yok
sen anlaşılan apple kulanıcıs veya düşmanısın.
Ramazan
Yayınlansa bi Denesek. ( umarım Windows gıbı olmaz)
Cevapla
TeknoLokum
Windows Phone'un neresi kötüydü sistem efsaneydi Android den bile iyiydi daha şık daha güvenliydi. Daha hızlıydı ama tek sorun uygulama yoktu. Microsoft Store bomboştu....
isme gerek yok
ne alak widows ha bu arsa windows orta düzey iyi.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.