Mobil

Hattını taşımak isteyenlere müjde!

Eğer siz de hattınızı taşımayı düşünüyor lakin mevcut işlemlerden ötürü üşeniyorsanız bu haberimiz tam da size göre.


Bilindiği üzere ülkemizde 3 farklı mobil operatör bulunuyor. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom. Dileyen kullanıcılar bu üç operatör arasında geçiş yapabiliyorlar. Lakin bu geçiş süreci biraz uzun, uğraş verici ve can sıkıcı olabiliyor.

Fakat artık hat değiştirmek ya da yeni bir abonelik başlatmak çok daha kolay olacak. Konu ile ilgili açıklama Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan’dan geldi.

Konu ile ilgili sunulan bültende şu satırlata yer verildi.

Pandemi döneminde her hafta gerçekleştirdiği video konferanslarla dijital dünyanın nabzını tutan Dijital Gündem, “Salgın Süreci ve Sonrasında Telekom Operatörleri” konulu beşinci etkinliğini, 11 Haziran’da gerçekleştirdi. Daha önce bilişim ve telekom sektöründeki önemli STK’ların temsilcileri ile kamudaki en yetkili isimleri buluşturan Dijital Gündem, 11 Haziran’da ise Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ile

- Türk Telekom Genel Müdürü Ümit Önal,
- Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan,
- Vodafone Türkiye Genel Müdürü Colman Deegan ve
- TÜRKSAT Genel Müdürü Cenk Şen’i buluşturdu.

Türk Telekom’un ana sponsorluğunda gerçekleştirilen ve Sunuculuğunu, Bilişim Medyası Derneği Başkanı, gazeteci Musa Savaş’ın üstlendiği video konferanslar serisinin bu bölümünde, pandemi döneminde telekom operatörlerinin aldıkları önlemler, salgının kullanıcı alışkanları başta olmak üzere telekomünikasyon sektörüne etkileri, salgının şirketlerin dijital dönüşüm sürecine etkileri ve operatörlerin dijital dönüşüme katkıları ile Tech-Fin uygulamaları ve bu konudaki yasal düzenlemeler, operatörlerin regülasyon kurumlarından beklentileri masaya yatırıldı.

5G ve Elektronik Abonelik Yolda

Etkinliğin açılışında konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, şunları söyledi:

“Aldığımız tedbirler ile bu süreçte herhangi bir aksaklığa sebep verilmemiş olmasından dolayı öncelikle memnuniyet duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Pandemi döneminde, başta uzaktan eğitim uygulamaları ve sağlık çalışanlarına yönelik ücretsiz haberleşme kampanyalarına, burada bulanan tüm CEO’larımızın kurumları destek verdi. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığının talebi üzerine sağlık çalışanları ve aile hekimlerine çeşitli tanımlamalar yapıldı, ücretsiz ses ve veri kampanyaları yapıldı, öğrencilerin uzaktan eğitimine destek amacıyla İnternet tanımlamaları yapıldı. YÖK’ün yine, uzaktan eğitim çalışmaları kapsamında üniversite öğrencilerinin hizmetine sunulan YÖK dersleri platformuna kampanyalar yapıldı ve destekler verildi.”

Abonelik elektronik ortamda yapılacak

Mobil iletişim operatörlerinin, salgın dönemindeki en önemli taleplerinden birisi olan elektronik ortamda abonelik konusunun önünün açılacağının müjdesini de veren, Dr. Sayan, 5G’nin en kısa zamanda, İstanbul Havalimanı’nda deneme amaçlı olarak hizmete alınacağını söyledi.

Yorumlar
u mustafa
Bu 5G aynı araçlardaki hız gibi bir şey.Hızlı gidene ceza kesiyorsun hem de can acıtacak miktar.Burada niye hız yapıyorsun...Burada da hız felakettir.Aşırı hız araçlarda kaza yaptırıyorda burada neler yaptırmaz.
Cevapla
5g istemıyoruzmurat
5 g gelirse yıkarız vericilerin istemıyorz kurulmasın ıstemıyoruz bununıçınbırlık olalalım
Cevapla
Hülya
Arkadaşım pandemi sürecinde aksaklık vermedikleri için memnuniyet duyuyolarmiş valla çok büyük aksaklık yaşadım kimsede yardım etmedi boşuna memnuniyet duymuşsunuz
Cevapla
selçuk yılmaz
Adam burda belirtilmiş iste . baslikla ne alakasi var diyenler Abonelik elektronik ortamda ... 5 gye gecilirse operatör değişikliği yapilabilecek diyor . Mobil iletişim operatörlerinin, salgındönemindeki en önemli taleplerinden birisi olan elektronik ortamda abonelik konusununönünün açılacağının müjdesini de veren, Dr. Sayan, 5G’nin en kısa zamanda, İstanbul Havalimanı’nda deneme amaçlı olarak hizmete alınacağını söyledi.
Cevapla
Bülent
Yav ben bu insanların 5g aşkını anlayamadım gitti. İnsan sağlığına zararlı olduğu ve manipilasyon aracı olarak kullanılacağı kesinleşmiş bir şeyi hala iyi birşeymiş gibi gözümüzün içine baka baka söylemeleri ihanettir. Biz 4.5g den memnunuz 5g yi istemiyoruz. Mikrodalga fırınının içindeki yemek olmak istemiyoruz.
Cevapla
murat
5 g nin hicbir zararı yok insanara
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.