Honor V40 tanıtım tarihi sızdırıldı!

Honor V40'ın 12 Ocak tarihinde resmi olarak tanıtılması bekleniyor.

Honor V40 tanıtım tarihi sızdırıldı!

Honor Huawei’den ayrıldıktan sonra piyasaya süreceği ilk amiral gemisi akıllı telefon serisi Honor V40 hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Honor V40'ı önümüzdeki ay tanıtması bekleniyordu ancak kesin bir tarih yoktu. Bugün ise V40'ın 12 Ocak tarihinde tanıtılacağı iddia edildi.

Daha önceden ortaya çıkan bilgilere göre, model numarası YOK-AN10 olan V40’ın 3C sertifikasını aldığı belirtiliyor. 

Honor V40 tanıtım tarihi sızdırıldı!

Honor'un 2021 yılının ilk ayında V40'ı tanıtacağı zaten biliniyordu. Ancak tanıtım tarihiyle ilgili kesin bir bilgi yoktu. Bugün ortaya çıkan yeni sızıntılarda, akıllı telefonun 12 Ocak'ta resmi olarak tanıtılacağını iddia edildi.

Ayrıca Honor V40'ın kenarları kavisli bir şekilde tasarlanmış Full HD+ çözünürlüğünde 6.72 inç ve 120 Hz yenileme hızına sahip bir ekranla kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyordu. Sızıntıyı yapan aynı kullanıcı, V40'ın 120 Hz ekran ile geleceğini doğrulayan Honor V40'ta 120 FPS beta testinin ekran görüntüsünü de yayınladı. 

Honor V40 tanıtım tarihi sızdırıldı! - Resim : 1

Daha önceki sızıntılarda, Honor V40'ın "YORK" kod adını taşıdığı ve "YOK-AN10 "model numarasına sahip olduğu bildirilmişti. Bunlara ek olarak 3C sertifikasına sahip olacağı ve 66 W hızlı şarj desteğinin olacağı da söyleniyor. İşlemci kısmında ise daha önceleri Kirin 9000 yonga setinin kullanılması bekleniyordu. Ancak şirketin Huawei'den ayrılmasından sonra bu işlemci yerine MediaTek'in Dimensity 1000+ yonga setinin kullanılması bekleniyor. 

Ayrıca Honor V40'ın arka tarafında dörtlü kamera kuruluma sahip olması ve ana kamerasının 50 MP olacağı da söylenenler arasında yer alıyor.