Mobil

Türk Telekom abonelerine müjde! Beklenen teknoloji Türkiye'de!

Türk Telekom ülkemizde merakla beklenen teknolojilerden biri olan e-sim'i hayata geçiriyor. İşte konu ile ilgili detaylar.

Türk Telekom abonelerine müjde! Beklenen teknoloji Türkiye'de!

Türkiye'de hizmet veren 3 büyük operatörden biri olan Türk Telekom ülkemizde merakla beklenen e-sim teknolojisini hizmete sunuyor. E-sim teknolojisinin hayata geçmesiyle birlikte e-sim destekli cihazlar da ülkemizde kullanılabilir olacak. Örneğin e-sim destekli Apple Watch modelleri artık Türkiye'de satılabilecek.

Türk Telekom bu konu ile ilgili bir bilgilendirme metni yayınladı. Dilerseniz aşağıdan bu metne göz atabilirsiniz.

Türk Telekom abonelerine müjde! Beklenen teknoloji Türkiye'de!

Türkiye’nin teknoloji üreten ve ihraç eden bir ülke olması için çalışmalarını sürdüren Türk Telekom, yerli dijital sim kart eSIM'i müşterilerinin kullanımına sundu. Böylece Türkiye, eSIM teknolojisini yüzde yüz yerli teknoloji ile üreten dört ülkeden biri oldu. 

Yeni nesil teknolojilerin geliştirilmesi için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Türk Telekom, yüzde yüz yerli eSIM teknolojisini bireysel ve kurumsal tüm müşterilerinin kullanımına sundu. eSIM; akıllı telefonlardan giyilebilir teknolojilere, otomotiv endüstrisinden internete bağlı daha birçok ürüne kadar geniş bir alanda kolayca kullanılabilecek. eSIM destekli cihaz sahibi Türk Telekom kullanıcıları, numaralarını değiştirmeden ve ek ücret ödemeden eSIM teknolojisinden yararlanabilecek ve yeni aboneliklerde eSIM’i tercih edebilecekler.

Türkiye, yerli eSIM’de dünyada 4 ülkeden biri

eSIM üzerine açıklamalar yapan Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Yüzde yüz yerli teknoloji ile eSIM üreten dört ülkeden biri olduk. Biz de Türk Telekom olarak kendi altyapımızı bu yeni teknolojiye hazır hâle getirdik ve ülkemizde kurulan sunucular ile entegrasyon süreçlerimizi tamamladık. Çevre dostu ve güvenli teknoloji eSIM ile bireysel ve kurumsal müşteri deneyimini zenginleştirmeye devam edeceğiz. Kurumsal müşterilerimiz için de özellikle otomotiv alanında sunduğumuz eCall hizmeti ve bağlantılı araçlara yönelik çalışmalarımız; yerli eSIM ile hızlanarak devam edecek” dedi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun SIM teknolojilerini destekleyen sistemlerin kurulumu ve cihazlarda kullanımı kapsamındaki kurul kararlarına uygun olarak, tamamen yerli ve milli olarak üretilen eSIM teknolojisi, kullanıcılara dijital bir deneyim sunuyor. Dijital yapısı nedeniyle kaybolma ya da çalınma riskleri taşımayan ve fiziksel bir SIM karta ihtiyaç olmadığı için birden fazla aboneliğe sahip olan kullanıcıların kart değişimi gereksinimini ortadan kaldıran eSIM, aynı zamanda çevre dostu olma özelliği de taşıyor. 

Türk Telekom’un hem bireysel hem kurumsal müşterileri, mevcut SIM kartlarını bu teknolojiyi destekleyen cihazları için ek ücret ödemeden eSIM ile değiştirebilecekler. Ayrıca kullanıcılar yeni aboneliklerde de eSIM’i tercih edebilecekler. 

Yorumlar
yakup
turk telekom bunları yapacağını önce alt yapısını güçlendirsin alt yapı olmayınca istediği kadar yenilikler yada projeler yapsın bana güzel hizmet veremeyince beklenen müjdeleri yada projeler faliyete geçirmiş bana yararı yok alt yapı olmayınca
Cevapla
💎G@kko💎
GERÇEK GAKKUK BENİM ARKADAŞLAR İNANIN ABEM
Cevapla
Bilinmiyor
eSim üreteceklerine altyapıyı çok daha fazla güçlendirseler insanların internete ödediği paraya değer şu an ha 200Tl lik internet almışım ha 50 Tl lik internet almışsın şuan hiçbir fark yok bence
Cevapla
Sedat Özkan
Turk Telekom 1 şifre sorununu bile becerememiş kurum bunu halledecek asla inanmam
Cevapla
💫Star Gakko💫
Türkiyemizin gururu Türk Telekom.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.