Honor, Xiaomi'yi solladı!

Çin pazarında akıllı telefon rekabetinden Honor kendini kanıtladı. Ülkede lider konumuna oturan marka akıllı telefon pazarını ele geçirdi.

Honor, Xiaomi'yi solladı!

Honor Çin'de üstün bir başarıya imza attı. Akıllı telefon sektöründe artan rekabete rağmen marka Çin'de Xiaomi'den bile daha çok kullanılıyor. Çin pazarında akıllı telefon sektöründe lider konumunda şu anda karşımıza Honor çıkıyor diyebiliriz.

Teknoloji pazarı araştırma şirketi IDC'den gelen bir rapor sektörde kimin ileride olduğu konusunda net bir tablo çizdi. Bildiğiniz üzere Xiaomi son yıllarda ciddi bir kitleye sahip oldu. Özellikle son serisinin kamera performansı ile iddiali bir giriş yapan Marka ne yazık ki Çin pazarında Honor'un arkasında kaldı.

Honor, Xiaomi'yi solladı!

Honor, Xiaomi'yi solladı! - Resim : 1

29 Temmuz'da son üç aylık dönemin akıllı telefon satış raporlarını yayınladı. Rapora göre 2022'nin ikinci çeyreğinde, Çin'in akıllı telefon pazarı yıllık yüzde 14,7 düşüşle yaklaşık 67,2 milyon adet satışa ulaştı. Katlanabilir ekrana sahip akıllı telefonlarda ise yılın ilk yarısına oranla yaklaşık yüzde 70’lık artış sağlandı ve satışlar 1,1 milyon adedi aştı.

HONOR, Çin pazarında yılın 2. çeyreğinde sevkiyat açısından ilk sıraya yerleşerek büyük bir başarı yakaladı. Firmanın yeni akıllı telefon modeli olan HONOR 70'in piyasaya sürülmesiyle birlikte yüksek büyüme ivmesini sürdüren HONOR, giriş seviyesi modelleri ve Magic 4 serisi gibi üst segmentte yer alan modelleri ile pazar payını artırmayı başardı.