Mobil

HTC güvenlik açığını kapatmak için harıl harıl çalışıyor

Dünkü haberimizde bahsettiğimiz HTC Android telefonlardaki güvenlik açığının kapatılması için çalışmalar başladı.


Android Police tarafından HTC Android telefonlarda ortaya çıkarılan güvenlik açığı ile ilgili HTC hızla çalışmalara başladı.

Güvenlik açığı, internet bağlantısı izni olan 3. parti yazılımların, kullanıcının tüm kişiler verilerine ulaşmalarına olanacak tanıyor. HTC' nin EVO 4G, EVO 3D,  Thunderbolt, EVO Shift 4G, MyTouch 4G Slide ve bazı Sensation modellerini güvenlik açığından etkiliyor.

Bugün gelen resmi açıklamaya göre, HTC bir yama üzerinde çalıştıklarını duyurdu. HTC yaptığı açıklamada, ürünlerindeki güvenlikle ilgili iddiaları çok ciddiye aldıklarını, bahsedilen güvenlik açığının direk olarak kullanıcılara zarar vermediğini ancak 3. parti yazılımlar tarafından suistimal edilebileceğini farkettiklerini belirtti.

Şu ana kadar bu durumdan etkilenen bir kullanıcının olmadığını söyleyen HTC, tüm kullanıcıları bundan korumak istediklerini dile getirdi.

Şuan HTC güvenlik açığı konusunda titiz bir çalışma yürütüyor. En kısa zaman operatör ortaklarıyla hızlı bir test sürecine girip sonrasında güncelleme olarak yamayı kullanıcılarına sunacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.