Mobil

HTC M7'nin Ultrapixel kamerasından ilk görüntü geldi!

Flickr üzerinde cihazın Ultrapixel kamerası ile çekildiği iddia edilen bir görsel yayınlandı.

HTC M7'nin Ultrapixel kamerasından ilk görüntü geldi!

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde HTC’nin önümüzdeki günlerde duyuracağı iddialı akıllı telefonu M7 modelinin HTC One serisine ekleneceği haberleri gelmişti. Ayrıca cihazın Ultrapixel bir kameraya sahip olacağı da iddialar arasındaydı. Şimdi bu kamerayla çekildi iddiasıyla bir resim Flickr üzerinde yayınlandı.

Akıllı telefonun EXIF bilgilerine bakıldığı zaman HTC One ismi görülüyor. En büyük hali 1158 x 2048 piksel çözünürlükte olan görselin kırpıldığı veya kamera teknolojisi nedeniyle farklı çözünürlükler bulunup onlardan birinin kullanıldığı tahmin ediliyor. Ayrıca kamera ile diğer bilgiler EXIF verilerinde görülebiliyor. Bu bilgiler HTC tarafından doğrulanmadı bu yüzden sahte olma ihtimalide bulunuyor.

1360481750_htconetestt.jpg

Bildirildiğine göre HTC M7 modelinde 4.3 Ultrapixel bir kamera kullanacak. Bildiğiniz gibi 19 Şubat’ta HTC bu modelini tanıtacak. Bakalım bilgiler doğru çıkacak mı?

1360483003_8455485310ea2cf6105ak-600x1061.jpgYorumlar
ser
neden düzgün resimler çekmezler
Cevapla
Misafir
1 ultrapixel kaç megapixel ediyor?????
Cevapla
s@mi
1 ultrapixel sayısal olarak 1 mp dir. yani 4.3 ultrapixel 4.3 mp demektir.neden mp değilde up deniyor? ultrapixelde 3 ayrı katman bulunuyor ve çekilen resim kalite olarak 13 mp gibi olsada 4.3 mp olarak kaydediliyor ama aslında gözün gördüğü kalite 13 mp ninde üzerinde oluyor çünkü 3 ayrı katman gerçek rengi yakalamak uğruna savaşıyor ve ortaya çok uçuk bir kalite çıkıyor. 808 de 41 mp gerçek resmi 5 mp olarak kaydediyor ama bu 5 mp lik resim içeriği ile resimde bulunan detaylar ile büyük kameraların bile sunamayacagi kalite sunuyor. olay budur. umarım anlatabilmisimdir
Cevapla
Erhan
Yine alakasız birşeyin resmini çekmişler, adam gibi bi manzara yok muydu !
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.