Mobil

Microsoft yöneticisi Androidli telefon kullanıyor!

Lumia 620 için atılan tweet'te Microsof yönetici Joe Belfiore'ın Android ile çalışan bir telefon kullandığı ortaya çıktı.

Microsoft yöneticisi Androidli telefon kullanıyor!

Microsoft, Windows Mobile’da radikal değişikliklere giderek Windows Phone 8 platformunu oluşturdu. Üstelik bunu yaparken iki önemli üreticiyi Nokia ve HTC’yi de yanına aldı. Halihazırda Windows Phone 8 cephesindeki satış rakamlarına baktığımızda Nokia’nın Lumia serisiyle önemli bir başarı yakaladığını görüyoruz ancak bu duruma rağmen hala rakiplerin bir hayli gerisinde olduğunu da belirtelim.

HTC ise platform için oluşturduğu telefonlarda bizzat Windows Phone 8 ismini telefonlarında kullandı ve Nokia kadar olmasa da kayda değer satışlar gerçekleştirdi. Ancak söz konusu satışlar beklenenin altında gelişti.

Windows Phone 8 ile çalışan birçok telefon pazara sunulmuşken, son dönemde oluşturulan ve ülkemizde de satışa sunulan Lumia 620 fiyat-performans değerlendirilmesi yapıldığında alınabilecek telefonların başında geliyor. Microsoft yöneticilerinden Joe Belfiore, telefonu Twitter üzerinden tanımlarken "Bu şimdiye kadar test ettiğimi en iyi bütçe dostu telefon” şeklinde açıklama yaptı. Telefon için yapılan değerlendirmelere katılmakla birlikte, ilginç olan detay ise tweet’in Android ile çalışan bir telefondan atılması oldu.

1360481049_wp-manager-tweet-android.png

Yorumlar
Misafir
adama kızmak gerekmiyor. sonuçta doğru yolu görmüş olacak ki android telefon kullanıyor. hani laf aramızda akıllı olanlar zaten başka telefon kullanmaz.
Cevapla
asparagaz haber.kullanmak ve incelemek farklıdır.androidi keşf etmek rakibin yazılımını kurcalamak açığını bulmak için kullandığını düşünmek gerekir.
Cevapla
Misafir
belki tablettir :-D
Cevapla
Birgün herkes Androidli olacak:))
Cevapla
Misafir
cogunlukla android kullandim. ancak bi ara kullandigim windows 7.5 mango da muthis stabil calisan bir sistemdi. androidde ldugu gibi en ufak bir ahirlasma takilma olmamisti.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.