Mobil

HTC, One A9 tasarımını M ve Desire serilerine getirecek

HTC yeni nesil orta-üst seviye akıllı telefonu One A9’un tasarım anlayışını bundan sonraki süreçte M ve Desire serilerinde yer vermeye hazırlanıyor


HTC yeni nesil orta-üst seviye akıllı telefonu One A9’un tasarım anlayışını bundan sonraki süreçte M ve Desire serilerinde yer vermeye hazırlanıyor. One A9’un Tayvan lansmanında konuşan HTC Kuzey Asya Başkanı Jack Tong, One A9’un şık tasarımının üst seviye M ve orta seviye Desire serisi modellerine getirileceği bilgisini verdi.

İlginizi çekebilir; 

HTC, One M7’den bu yanan One serisinde yekpare metal kasa kullanıyor. Söz konusu malzemenin Desire serisinde kullanılıp kullanılmayacağı ise şimdilik belirsiz. Ancak bundan sonraki süreçte üst seviye Desire modellerde metal malzemenin kullanılması muhtemel görünüyor.

İlginizi çekebilir; 

1445516384_14453582982.jpg

Bir diğer husus ise HTC’nin One A9’da kullandığı 2.5D kavisli cam, AMOLED ekran ve ana ekrana dönüş butonu. HTC daha önce birkaç modelde AMOLED ekran kullandı. Son yıllarda Super LCD ekrana geçiş yapan Tayvanlı şirketin bundan sonraki modellerde AMOLED ekran ve 2.5D kavisli cam kullanması bekleniyor.

One M9+ modelinde home butonuna yer veren HTC, One A9 ile birlikte parmak izi sensörünün yer verildiği home butonunu standart hale getirebilir.

İlginizi çekebilir; 

One A9’da BoomSound stereo hoparlörleri göremedik. HTC’nin en çok beğenilen özelliklerinden biri olan stereo hoparlörler dileriz sonraki HTC telefonlarda yer almaya devam eder.

HTC One A9, ilk bakışta iPhone 6’ya benzerliğiyle dikkat çekiyor. One A9, iPhone’nun tasarımını beğenen ve Android’i tercih etmek isteyen kullanıcılar için iyi bir alternatif olabilir. 

1445516592_oo10-201038tt.0.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.