Mobil

Sony Xperia Z5 Compact'ta dokunmatik sorunu olduğunu kabul etti!

Sony, beyaz renkli Xperia Z5 Compact modellirinde yaşanan dokunmatik sorunu olduğunu ve bu hafta içinde güncelleme yayınlayacağını açıkladı.

Sony Xperia Z5 Compact'ta dokunmatik sorunu olduğunu kabul etti!

Sony'nin geçtiğimiz ay duyurduğu Xperia Z5 Compact modellerinde dokunmatik sorunlarının ortaya çıktığı rapor edilmiş ve Sony'den bu konuda bir açıklama yapması bekleniyordu. Beklenen açıklama geçtiğimiz saatlerde geldi.

Sony yaptığı açıklamada dokunmatik sorunlarının varlığını kabul etti ve bu sorunun sadece beyaz renk ile ilgili olduğunu doğruladı. Buna ek olarak şirket, donanımsal olduğu söylenen bu sorunun aksine bir açıklama yaparak bunun yazılımsal olduğunu açıkladı ve önümüzdeki hafta(26 Ekim 2015 tarihinde) bir güncelleme ile sorunu kesin olarak ortadan kaldıracağını belirtti.

Sony Mobile yaptığı açıklamada:

Sony Mobile olarak tüm ürünlerimiz için ürün kalitesi ve müşteri hizmetleri noktasında en yüksek standartları vermeyi taahhüt ediyoruz. Biz beyaz Xperia Z5 Compact cihazlarda yaşanan dokunmatik sorunundan müşterilerimizden gelen sınırlı sayıdaki raporlarından da haberdarız. Bu sebeple Z5 Compact kullanıcı deneyimini iyileştirmek için önümüzdeki hafta başında yeni bir yazılım yayınlayacağız. denildi

Öte yandan Sony Xperia Z5 Compact modelinin diğer renklerinde böyle bir sorunun varlığı rapor edilmiş değil. Bunu da unutmadan hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.