Mobil

HTC One güncellemesinde Sense 5.1 yer almıyor

HTC One'a bu hafta içerisinde sunulması planlanan güncellemede Sense sürümü aynen kalıyor.


HTC One’ın şubat ayı içerisinde Andorid 4.1.2 ile tanıtılması ve hemen akabinde mart ayında Galaxy S4’ün Android’in en güncel versiyonu olan 4.2.2 ile tanıtılması HTC One kullanıcılarını bir bakımıza biraz üzdü. Tayvanlı üretici yaptığı açıklamada Android 4.2.2 güncellemesinin kısa süre içerisinde kullanıcılara dağıtılacağının müjdesini verirken, yaklaşık 5 aylık bir süre geride kaldı ve şirket çift SIM kartlı HTC One için güncelleme dağıtımına henüz başladı.

Uluslararası HTC One için güncellemenin bu hafta içerisinde sunulması beklenirken, çift SIM kartlı versiyona sunulan güncellemenin neler getirdiği de ortaya çıkmaya başladı. Beklenildiği gibi yüzdeli batarya ikonu yenilikler arasında. Daydream ekran koruyucu, hızlı ayarlar menüsü ve Home butonuna uzun basıldığında menü tuşu vazifesi görmesi de söz konusu yenilikler arasında yer almakta. Hong Kong kullanıcılarına sunulan güncellemeden alınan alt bölümde görselde güncelleme neticesinde Sense sürümünün yanı kaldığı görülüyor. Daha önceki haberlerin büyük bölümünde Sense sürümünün 5.1 olacağı yazılmıştı. Anlaşılan HTC arabirim için daha kapsamlı bir güncelleme hazırlıyor.

1372688117_battery.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.