Mobil

HTC One M10 reklamının arkasındaki sır nedir?

HTC One M10 kalbimizi çalacak mı?

HTC One M10 reklamının arkasındaki sır nedir?

HTC, yeni nesil amiral gemisi One M10 için yeni bir reklam yayınladı. Biz de bu reklamın arkasındaki sıraları (tahminlerimizi) sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu tahminler doğru ya da yanlış bunu kısa bir süre içinde zaten göreceğiz.

Dilerseniz öncelikle HTC Türkiye'nin Türkçe altyazı ile yayınladığı (kendilerini bunun için tekrar tekrar tebrik ediyoruz) şu reklamı bir izleyelim...

Tayvanlı üretici HTC için 2015 pekte iyi geçmedi. Geçtiğimiz yıl Mobil Dünya Kongresi 2015'te tanıttığı HTC One M9'dan sadece 2 ay sonra amiral gemisi modelini güncellemek durumunda kalan firma bu kez daha sağlam bir adım atmaya hazırlanıyor.

1457095444_bgr-htc-one-m9-28.jpg

Samsung Galaxy S7 ve LG G5'in önceden tanıtılmasını avantaj olarakta görebilirsiniz dezavantaj olarakta; ama ortada bir gerçek var ki o da HTC'nin One M10 ile oldukça rekabetçi olacağıdır.

Reklamda 2 bina gösteriliyor ve bu binalar sanki firmanın Ar-Ge laboratuvarları gibi bir izlenim oluşturuluyor. Neyin peşindeyiz diye soıruyor dış ses ve kendi kendine cevap veriyor. Laboratuvarlarında çalıştıklarını belirterek "durmaksızın" çalıştıklarını ifade ediyor ve bu esnada binanın ışıkları da birer birer kararmaya başlıyor.

1457095536_ekran-alintisi.png

Görünen o ki HTC pil tarafında büyük bir inovasyon peşinde. Sadece mAh gücü ve hızlı şarj özelliği ile geçiştirilemeyecek kadar ciddi bir sorun haline gelen pil gücü noktasında HTC'nin farklı bir donanım ortaya koyacağını düşünüyoruz.

Daha sonra sadece tek bir odanın ışığı kalıyor ama bu odanın yan tarafında da pencere var ve bu pencerede de ışık hüzmesi dışarı doğru yansıyor. Belki küçük bir ihtimal ama bize açıkçası bunu düşündürdü. "Acaba HTC One M10 ile birlikte Edge modeli de gelecek mi?" diye!

1457095553_onem9444.0.jpg

HTC "Takıntılıyız ve sen bizim neye takıntılı olduğumuzu biliyorsun" diyor. HTC'nin takıntılı olduğu bir konu varsa o da öncelikle malzeme kalitesidir. Malzeme kalitesi noktasında şu anda üreticiler Alüminyum ile devam ederken HTC One A9'da magnezyum alaşımlı çok özel bir malzeme seçmişti. HTC One M10'un da malzeme konusunda ciddi bir inovasyon le geleceğini düşünüyoruz. 

HTC'nin takıntılı olduğu yerlerden biri de kamera donanımı. Her daim en iyi kamera deneyimini sunmaya çalışan HTC zaman zaman başarılı olsa da M9'da pekte başarılı değildi. Firma yeni nesil Nexus'larda kullanılan 12 megapiksel Sony IMX377 sensörü ile yola devam ederek en büyük rakibi Samsung'un da önüne geçmek isteyecek ama umarız "f" değeri noktasında yanlış bir adım atmazlar...

HTC'nin bir diğer takıntısı da Android güncellemeleri. Tayvanlı HTC'nin One M10'da Android 6.1 ile satışa sunulacağını düşünüyor ve umuyoruz...

Bakalım HTC One M10'da nasıl bir inovasyona imza atacak...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.