Mobil

HTC One S kullanıcıları tepkili

One S için Android 4.2.2 ve Sense 5 güncellemesini iptal eden HTC'ye tepki giderek büyüyor.

HTC One S kullanıcıları tepkili

1372997296_htc-one-s-jelly-beanteaser.jpg

HTC Fransa’nın One S için mevcut Android ve Sense sürümünde kalacağı ve artık güncelleme almayacağı şeklinde yaptığı açıklama, telefon kullanıcıların yanı sıra birçok kesimde tepkilere neden oldu. Android platformunda 18 aydır var olan telefonun güçlü denecek donanımına rağmen güncelleme kapsamında çıkarılması şaşkınlık oluştururken, söz konusu gelişme HTC’nin kullanıcılar arasında ciddi manada eleştiri almasını sağlayacaktır. Samsung cephesinde 2011 yılında tanıtımı gerçekleşen Galaxy S2 hala güncelleme almaya devam ederken, HTC’nin güncelleme politikasını ciddi anlamda gözden geçirmesi gerekiyor. Bunu isteyen binlerce One S kullanıcı internet ortamında bir araya gelerek tepkisini dile getiriyor. Kullanıcılar oluşturdukları dilekçeleri şirkete gönderirken, One S için söz verilen güncellemenin dağıtımına başlanması isteniyor. Hazırlanan dilekçelerde One S için oluşturulan Android 4.2.2 tabanlı özel yazımların oldukça stabil çalıştığı üzerinde durulurken, daha düşük donanıma sahip telefonların da Android 4.2.2 ile satışa sunulduğu ifade edildi. Söz konusu gelişme üzerine HTC geri adım atar mı bilinmez ancak eleştirilerin uzun bir süre devam edeceği şüphesiz.

Yorumlar
Misafir
Her zaman diyorum. Cihaz alırken tasarıma değil güncelleme donanım yazılım özelliklere bakıp alın. Yoksa hep hüsran yaşarsınız. Bunca insan dünyada aptal mı, neden samsung alıyor sanıyorsunuz.
Cevapla
s.a.
piyasadaki tasarım açısından en iddalı ilk 3 cihazdan biri, donanım da android 4.2.2 için yeterli ama HTC aynı kafada... Tam zamanında elden çıkartmışım.
Cevapla
htc ultraslan
böyle olmaz htc.olmuyor olmuyor olmuyor.
Cevapla
Misafir
HTC = PİŞMANLIKTIR... Halen daha htc diyenler. UYANIN ARTIK!....
Cevapla
s4
HTC illetinin hep yaptığı şey bu. desire hd vardı bende onada üvey evlat muamelesi yapıp yeniye yönlendirecek aklınca akıllarına yandıklarım. bu pis pazarlamayı yapıp samsung dünyasına geçince müşteri olduğumu hissettim sonunda. bu dünyada üç çeşit telefon var. Samsung, iphone ve digerleri...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.