Mobil

HTC Samsung ve Huawei’nin payına göz dikti!

Bir dönem akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden olan HTC şimdi bambaşka bir kulvarda boy gösterecek.

HTC Samsung ve Huawei’nin payına göz dikti!

Tayvan’ın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan HTC bir dönem ciddi anlamda üst sıralara oynayan bir şirketti. Fakat yaşanan aksilikler ve HTC’nin katı fiyat politikasında ısrarcı olması bazı işleri çıkmaza soktu. Çinli şirketlerin de global pazarda boy göstermesiyle birlikte HTC ister istemez kabuğuna çekilmek zorunda kaldı.

Son dönemde HTC yeni akıllı telefonlar üretmeye devam etse de bunları bölgesel pazarlarda satışa sunabildi. Örneğin Tayvanlı üretici artık yeni nesil modellerini Türkiye pazarına getirmiyor. Zaten getirse de yüksek fiyatlarıyla başarılı olması pek de kolay değil.

Bu durumun farkında olan Tayvanlı üretici şansını başka bir kulvarda denemek için kolları sıvadı. HTC’nin henüz yolun başında olan katlanabilir ekranlı telefonlar pazarına girmek için ilk adımları attığı ortaya çıktı.

HTC Samsung ve Huawei’nin payına göz dikti!

Geçtiğimiz günlerde HTC’nin üzerinde çalıştığı yeni nesil katlanabilir ekranlı modeli de su yüzüne çıktı. Dilerseniz bahse konu görsellere aşağıdan göz atabilirsiniz.

HTC Samsung ve Huawei’nin payına göz dikti! - Resim : 1

HTC Samsung ve Huawei’nin payına göz dikti! - Resim : 2

HTC’nin tasarladığı telefonun biraz garip göründüğünü söyleyebiliriz. Özellikle dış çeperde köşeli hatların tercih edilmesi farklı bir mekanizmanın ortaya çıkmasına zemin hazırlamış.

Hali hazırda katlanabilir ekranlı akıllı telefon pazarı Huawei ve Samsung’un elinde bulunuyor. HTC eğer bu modelini düzgün bir fiyatla satışa sunarsa başarılı olması çok da zor değil. Bu reddede önemli olan şey Tayvanlı üreticinin rekabetçi bir fiyatla pazara giriş yapabilmesi.

Yorumlar
Erman
Bende one x vardı demir gibi idi yere vursan kirilmiyordu kim bilir bu nasildir
Cevapla
Birisi
Katlanmadan öncede pahalıydı katlandiktan sonra da.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.