Mobil

HTCDev.com kullanıma açıldı

Mobil uygulama geliştiricilerinin beklediği, HTCDev.com ve OpenSense SDK kullanıma sunuldu


HTC, mobil uygulama geliştiren yazılımcılar için araçlar, kaynaklar ve bilgilerin paylaşıldığı yeni platform olan HTCDev.com' u yayınlandı.

HTCDev.com üzerinden geliştiricilerin akıllı telefonları daha da geliştirmelerine olanak sağlayacak olan OpenSense SDK' da indirilmeye sunuldu. En önemli nokta ise gelişticiler bu hizmetten ücretsiz olarak faydalanabilecek.

Şuan için sadece HTC telefonlar için geçerli olacak olan çalışmalar, yakında Unlock Bootloader aracı ile bu kısıtlama da kaldırılacak.

HTCDev.com üzerinden sunulan diğer hizmetler arasında, Sense 3D ve Scribe digital kalem arayüzü için SDK, Android' li cihazlarının kaynak kodlarını ve Android SDK' sını da geliştiricilere sunuyor.

HTC, akıllı telefonların daha gelişmesi için büyük bir adım attı ve kaynak kodlarını yayınlamak gibi cesur bir davranış gösterdi.

Tabii piyasadaki bağımsız geliştiricilerin, markalardan çok daha iyi arayüzler tasarlayacağıda bir gerçek. Bunu üçüncü parti yazılımlarla görebiliyoruz. Birde direk sisteme entegre ettiklerinin düşünün. Çok daha başarılı arayüzler çıkacaktır.

HTCDev.com ziyaret etmek için tıklayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.