HTC’nin açıklamaları heyecan yarattı

Tayvanlı teknoloji şirketi HTC tarafından yapılan yeni akıllı telefon açıklaması, teknoloji tutkunlarının heyecanlanmasına neden oldu.

HTC’nin açıklamaları heyecan yarattı

HTC, VIVERSE platformuna dayalı yeni bir akıllı telefon modelini duyurmak üzere. Resmi bir açıklama ile lansman tarihinin 18 Mayıs olduğu bildirildi. HTC tarafından yapılan açıklamada, yeni telefonun ismi belirtilmedi; ancak cihazın HTC U23 Pro olarak adlandırılacağı tahmin ediliyor.

HTC'nin en son paylaştığı bilgiler, beklenen U23 Pro hakkında çok az ayrıntı içeriyor. Ancak, telefonun ekranında merkeze hizalanmış bir kameralı kesikli bir alan olduğu görülüyor. HTC'nin Viverse platformu, içine dalma deneyimleri sunan ve diğer sanal evrenlere sorunsuz bir köprü oluşturan bir metaverse dünyasıdır. Bu nedenle, yeni HTC U23 Pro'nun VR özelliklere sahip olacağı düşünülüyor. Telefonun fiyatlandırma ve tam özellikleri hakkındaki bilgiler, önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan lansman etkinliğinde açıklanacak.

HTC’nin açıklamaları heyecan yarattı

HTC U23 Pro, Geekbench ve gerçek hayatta çekilmiş fotoğraflarda görüntülendi. Benchmark platformunda, cihazın Snapdragon 7 Gen 1 yonga seti, 12GB RAM ve Android 13 işletim sistemi ile geldiği görüldü.

Sızdırılan canlı görüntülerde ise, telefonun dikdörtgen bir kamera modülüne sahip olduğu ve bu modülün 108MP birincil birimle ultra geniş, derinlik ve makro lensler içerdiği belirlendi. Ayrıca cihazın, 8GB RAM ve 256GB depolama seçeneğiyle birlikte geleceği belirtiliyor. Beklentiler, yeni akıllı telefonun 120Hz AMOLED bir ekran ve kablosuz şarj desteği sunan 4.500mAh bir batarya ile piyasaya sürülmesi yönünde.