Mobil

Huawei Mate 20 Pro Android 10 güncellemesi almaya başladı

Türkiye'de de çok satılan Huawei Mate 20 Pro cep telefonu Android 10'u da barındıran EMUI güncellemesini almaya başladı.

Huawei Mate 20 Pro Android 10 güncellemesi almaya başladı

Huawei tarafından geçen yıl piyasaya sürülen ve Türkiye'de de hatırı sayılır satış rakamlarına ulaşan Mate 20 Pro cep telefonu modeline yeni güncelleme gelmeye başladı. İçinde Android 10 işletim sistemini de barındıran yeni EMUI güncelleme paketi 4.42 GB boyutunda ve 10.0.0.136 yapı numarasına sahip. Bu yeni güncelleme telefonda bulunan Android 9 işletim sistemini Android 10'a yükseltiyor. Aynı zamanda güvenlik yamasını da yükselten yeni güncelleme dünya çapında kullanıma sunulmaya başlandı.

Huawei Mate 20 Pro Android 10 güncellemesi almaya başladı - Resim : 1

Huawei Mate 20 Pro Android 10 güncellemesi almaya başladı

İlk etapta Hollanda'da dağıtılmaya başlanan yeni güncelleme ile ilgili detaylar da belli olmaya başladı. Sosyal medyada Huawei Mate 20 Pro sahiplerinin ekran görüntülerini paylaşmaya başladığı yeni güncelleme tasarımsal bazı yenilikler de getiriyor. Henüz Türkiye'deki kullanıcılara ulaşmayan güncellemenin muhtemelen önümüzdeki haftalarda ülkemizde de kullanıma sunulacağını belirtelim. O gün gelene kadar Mate 20 Pro'su olan kullanıcıların telefonun Ayarlar menüsünde bulunan Yazılım Güncelleme sekmesine göz atmayı unutmayın.

Yorumlar
ömer doğan
P30 a ne zaman gelecek haber var mı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.