Mobil

Huawei Mate 20 Pro ne kadar sattı?

Huawei CEO'su Yu Chengdong, Huawei Mate 20 Pro'nun bugüne kadar ne kadar sattığını açıkladı.

Huawei Mate 20 Pro ne kadar sattı?

Çinli telefon üreticisi Huawei'nin geçen yıl duyurduğu Huawei Mate 20 serisi çok sevildi ve birçok kullanıcı tarafından geçer not almayı başardı. Peki bu telefonlar dünya genelinde ne kadar sattı?

Huawei Mate 20 Pro ne kadar sattı?

Huawei Mate 20 serisinin satışa sunulduğu günden bu yana ne kadar sattığı sonunda belli oldu. Şirketin CEO'su Yu Chengdong, konuyla ilgili yaptığı açıklamada söz konusu serinin 10 milyondan fazla sattığını dünyaya duyurdu.

Bu satış rakamıyla birlikte Huawei, P20 serisi telefonlarında gerçekleştirdiği başarıyı bu cihazlarında da göstermiş oldu. Benzer şekilde P20 ve P20 Pro serisi telefonlar da satışa sunulduğu ilk 5 ay içinde 10 milyon satış hacmini geçmeyi başarmıştı.

Bu rakamlar Huawei için oldukça önemli; zira Huawei Mate 10 model telefonların 10 milyon satış hacmine ulaşması 10 ay sürerken, Huawei Mate 20'de bu rakama 5 ayda ulaşılması, şirketin amiral telefonlarına olan ilginin de gün geçtikçe arttığını ortaya koyuyor. 

Şimdi ise gözler Huawei P30, Huawei P30 Lite ve Huawei P30 Pro'da ve şirket yine büyük beklentilerle yeni oyuncaklarını 26 Mart tarihinde Paris'te gerçekleştireceği etkinlikte dünyaya duyuracak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.